Dni Węgrowa 2023

Dni Węgrowa 2023

W niedzielę 6 sierpnia parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańcy Węgrowa zebrali się przy pomniku Armii Krajowej, by uczcić pamięć tych, którzy 8 sierpnia 1944 roku stanęli do walki o wyzwolenie Węgrowa.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w Bazylice Mniejszej, której przewodniczył dziekan węgrowski ks. prał. Leszek Gardziński. Po zakończonym naborzeństwie delegacje z Miejską Orkiestrą Dętą i kompanią wojskową z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim na czele, przeszły pod pomnik Armii Krajowej. Po przywitaniu gości głos zabrali: Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela, senator Maria Koc, posłowie Kamila Gasiuk-Pihowicz, Maciej Górski i Czesław Mroczek oraz członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc.

Po odczytaniu apelu poległych delegacje z poszczególnych środowisk złożyły pod pomnikiem wiązanki. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego Leszek Redosz.

Ostatnim akcentem tegorocznych Dni Węgrowa była uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której zasłużonym dla miasta osobom i organizacjom wręczono tytuły „Zasłużony  Obywatel Węgrowa” oraz odznaki i statuetki „Za zasługi dla Węgrowa”.