Dni Węgrowa 2022

Dni Węgrowa 2022

Tegoroczne Dni Węgrowa, upamiętniające wyzwolenie miasta przez żołnierzy Armii Krajowej w ramach akcji „Burza”, odbyły się w dniach 6-7 sierpnia. Samorząd Powiatu Węgrowskiego na tych wydarzeniach reprezentował Przewodniczący Rady Powiatu Leszek Redosz.

W sobotę na Rynku Mariackim odbyły się koncerty zespołów „HA-TA” oraz „Blue Cafe”, po których można było wziąć udział w zabawach tanecznych.

W niedzielę 78. rocznica wyzwolenia Węgrowa rozpoczęła msza św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, następnie zebrani przeszli pod pomnik Armii Krajowej aby wziąć udział w uroczystym Apelu Pamięci. Po apelu w Węgrowskim Ośrodku Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej Węgrowa. Po zakończonej sesji uczestnicy mogli obejrzeć inscenizację pt. „Wyzwolenie Węgrowa przez Armię Krajową”, która została przedstawiona na ulicach: Narutowicza, Rynek Mariacki oraz Strażacka. Na zakończenie dwudniowych obchodów odbył się Piknik Historyczny.