powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dni Węgrowa 2019

Drukuj
(galeria: 1)

Jak co roku, na pamiątkę wyzwolenia miasta przez żołnierzy Armii Krajowej w ramach akcji „ Burza”, odbyły się Dni Węgrowa.

Pierwszy dzień obchodów miał charakter pikniku, na który organizatorzy i współorganizatorzy przygotowali wiele atrakcji, m.in. pokazy taneczne, występy wokalne, wystawy samochodowe i inne. Niedziela tradycyjnie już upłynęła pod znakiem uroczystości patriotycznych, które zapoczątkowała Msza św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie pod przewodnictwem ks. prałata Leszka Gardzińskiego. Następnie uczestnicy w asyście licznych pocztów sztandarowych przemaszerowali pod pomnik Armii Krajowej, gdzie oficjalne przemówienia wygłosili: Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela i poseł Czesław Mroczek. Zebrani wysłuchali także listu Wicemarszałek Marii Koc, przedstawionego przez  wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej Węgrowa Beatę Gashi. Po odczytaniu apelu pamięci i oddanej salwie honorowej, zgromadzone delegacje złożyły kwiaty.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego podczas uroczystości reprezentowali: Wicestarosta Węgrowski Marek Renik i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Onaszkiewicz.

Zakończeniem obchodów Dni Węgrowa była uroczysta sesja Rady Miasta.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.