Dni Węgrowa 2015

Dni Węgrowa 2015

8 sierpnia 2015 r. w 71. rocznicę wyzwolenia miasta przez Armię Krajową oraz 25. rocznicę powstania Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Obwodu „Smoła” w Węgrowie, odbyły się tegoroczne Dni Węgrowa.

Węgrowianie uczczenie tego dnia rozpoczęli od mszy świętej i uroczystości patriotycznych pod Pomnikiem Armii Krajowej, gdzie w asyście pocztów sztandarowych i kombatantów zgromadzili się parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych, duchowni oraz mieszkańcy miasta. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowany był przez Zygmunta Orłowskiego- Przewodniczącego Rady Powiatu oraz Pawła Marchelę- Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu.

Po złożeniu hołdu poległym, uroczystości przeniesione zostały do Węgrowskiego Ośrodka Kultury, w którym podczas uroczystej Sesji Rady Miejskiej wręczone zostały odznaczenia „Pro Patria”, „Zasłużony Obywatel Węgrowa” oraz „Za Zasługi dla Węgrowa”. Jedno z odznaczeń „Pro Partia” przyznano Halinie Ulińskiej- Wicestaroście Węgrowskiemu.

Po części oficjalnej, na Rynku Mariackim w Węgrowie mieszkańcy bawili się podczas pikniku i koncertów, a także mogli wziąć udział w licznych turniejach sportowych.

foto: Mariusz Szcześnik