Dni Węgrowa 2014

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dni Węgrowa 2014

Drukuj
IMG_3019 (galeria: 1)

Tradycyjnie już, w rocznicę wyzwolenia miasta przez żołnierzy AK, mieszkańcy uroczyście świętowali Dni Węgrowa.

Program tegorocznej imprezy, która przypadła na 8-10 sierpnia, wypełniony był różnymi wydarzeniami, tj. konkursami, wykładami, koncertami czy rozgrywkami sportowymi. Ostatni dzień obchodów nabrał jednak bardziej doniosłego i patriotycznego tonu. Rozpoczął się bowiem od uroczystej Mszy św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie, celebrowanej przez ks. prał. Leszka Gardzińskiego, który po liturgii otrzymał z rąk władz Węgrowa odznakę „ Za zasługi dla Węgrowa”.

Dalsza cześć uroczystości odbyła się przed pomnikiem Armii Krajowej, gdzie licznie przybyłe delegacje złożyły kwiaty w imię hołdu dla poległych. W obchodach uczestniczyli m.in. Czesław Mroczek- Wiceminister MON, Elżbieta Lanc- członek zarządu Województwa Mazowieckiego, Maria Koc- radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego, a także przedstawiciele władz lokalnych, w tym Powiatu Węgrowskiego, który reprezentowały Ewa Besztak- Wicestarosta Węgrowski oraz Marzena Gromek Sekretarz Powiatu. Szczególnie doniosłego charakteru uroczystości dodała obecność żołnierzy 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego.

Ostatnim punktem niedzielnych obchodów była uroczysta sesja Rady Miasta podczas, której wyróżniono odznaczeniami zasłużonych mieszkańców Węgrowa. W tym roku zaszczytne tytuły otrzymali:

"Honorowy Obywatel Węgrowa" - dr nauk medycznych Naser Dib
"Zasłużony Obywatel Węgrowa" - Wanda Kosińska
"Za zasługi dla Węgrowa" :
1.Jolanta Piotrowska - Dyrektor Przedszkola Nr1
2.Jacek Stosio - Dyrektor Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji
3.Krystyna Ryczkowska - Naczelnik Wydziału Gospodarki Przestrzennej i
Nieruchomości
4.Barbara Domańska - Dyrektor Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości i
Agroturystyki
5.Ks. Prałat Leszek Gardziński - Proboszcz Bazyliki Mniejszej
6.Grzegorz Maleszewski - Właściciel hurtowni materiałów budowlanych "Sigma".

 

IMG_3039 (galeria: 2)
IMG_3025 (galeria: 3)
IMG_3042 (galeria: 4)
IMG_3030 (galeria: 5)
IMG_3047 (galeria: 6)
IMG_3040 (galeria: 7)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.