Dąb Pamięci w Łochowie

Dąb Pamięci w Łochowie

Z okazji 100. Rocznicy Powołania Policji Państwowej i Jubileuszu 50 - lecia Miasta,  8 października b.r. w Łochowie odbyło się uroczyste sadzenie Dębu Pamięci.

W wydarzeniu udział wzięli: Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Wicekurator Oświaty Dorota Skrzypek, Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu mł. insp. dr hab. Zbigniew Mikołajczyk, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula, Komendant Komisariatu Policji w Łochowie podkom. Tomasz Guzek, Kapelan Policji ks. Adam Bogdanowicz, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Wiceburmistrz Małgorzata Łotarska, Przewodniczący Rady Miejskiej Łochowa Sławomir Ryszawa wraz z Radnymi, Wójt Gminy Stoczek Zbigniew Kłusek, Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński, Kierownik Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego i Radny Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Fedorczyk, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów Jerzy Derlicki  a także inni zaproszeni goście.

Po odegraniu hymnu państwowego, Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i Komendant Wojewódzki Policji mł. insp. Zbigniew Mikołajczyk dokonali uroczystego zasadzenia dębu oraz odsłonięcia przygotowanej z tej okazji pamiątkowej tabliczki.

Po okolicznościowych przemówieniach Komendant Wojewódzki Policji w Radomiu wręczył medale: „Za zasługi dla policji” – medal otrzymał Wójt Gminy Korytnica Stanisław Komudziński i medal „Zasłużony Policjant” dla st. asp. Andrzeja Zawadzkiego.

Wicestarosta Węgrowski Marek Renik podziękował przedstawicielom policji i samorządowcom z Gminy Łochów za organizację wydarzenia i żywy pomnik pamięci o losach naszej Ojczyzny, jakim jest posadzony Dąb Niepodległości.

Foto: FB/Gmina Łochów