Cześć pamięci Żołnierzom Wyklętym oddano także w Łochowie, Sadownem i Mińsku Mazowieckim

Wicestarosta Węgrowski Marek Renik reprezentował Samorząd Powiatu Węgrowskiego podczas uroczystości upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Mińsku Mazowieckim a także w obchodach w Łochowie. Złożył również kwiaty pod tablicą pamiątkową na cmentarzu w Sadownem.

W Mińsku Mazowieckim z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Fundacja „Dziękujemy za Wolność” zorganizowała Bieg Tropem Wilczym w którym wziął udział Prezydent RP Andrzej Duda.  Bieg zgromadził przedstawicieli Sejmu i Santu RP a także samorządowców i mieszkańców powiatu mińskiego.

W łochowskich uroczystościach udział wzięli: Senator Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Kapelan ŚZŻAK W-wa Wschód Ks. Prałat Tadeusz Osiński, Nadleśniczy Nadleśnictwa Łochów Jerzy Derlicki, Prezes koła Łochów ŚZŻAK "Rajski Ptak" Grzegorz Narzymski, liczne poczty sztandarowe: Gminy Łochów, Jednostek OSP i łochowskich szkół, Klub Motocyklowy "Mad Moose FG Łochów", Radni Rady Miejskiej, Harcerze oraz mieszkańcy Łochowa i okolicznych miejscowości.

Kwiaty pod pomnikiem MJR Hieronima Piotrowskiego Ps. „JUR” w Parku Dębinka w Łochowie w imieniu Samorządu Powiatu złożyła delegacja w składzie: Wicestarosta Marek Renik, Członek Zarządu Powiatu Artur Lis i Radna Powiatu Anna Mytkowska. Wicestarosta wziął także w  Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” zorganizowanym przez Urząd Miejski i MiGOK Łochów.

Foto: FB/Maria Koc, FB/Marek Renik, FB/Robert Gołaszewski