Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego - I spotkanie zespołu projektowego z doradcami

Dnia 29 lipca br. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, odbyło się pierwsze spotkanie zespołu projektowego z doradcami w ramach działań pilotażowych w projekcie „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego”.

Spotkanie otworzyła Starosta Węgrowski  p. Ewa Besztak. Zebranie poświęcone było w całości kwestiom związanym z udziałem Powiatu Węgrowskiego w działaniach pilotażowych projektu „Cyfrowy rozwój oświaty w jednostkach samorządu terytorialnego”, który realizowany jest przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich.

Podjęte działania pilotażowe mają za zadanie podniesienie kompetencji przedstawicieli JST
w zakresie zarządzania rozwojem cyfryzacji oświaty oraz usprawnienie zarządzania lokalną oświatą w obszarze cyfryzacji.

Pilotaż realizowany jest w formie szkoleń warsztatowych, doradztwa stacjonarnego oraz doradztwa zdalnego.

W ramach pilotażu Powiat Węgrowski weźmie udział w pełnym cyklu szkoleniowo-doradczym, na który składa się:

• diagnoza potrzeb oraz wybór priorytetów rozwojowych w obszarze cyfryzacji oświaty,
  • opracowanie harmonogramu działań (HDR-u),
  • wyznaczenie kierunków wdrożenia oraz wybór narzędzi i rozwiązań zarządczych zgodnie z wypracowanym harmonogramem działań,
  • uzyskanie wsparcia doradczego we wdrożeniu HDR-u.

W spotkaniu wzięli udział Starosta Węgrowski p. Ewa Besztak, Wicestarosta p. Marek Renik, doradcy ORE: p. Zofia Domaradzka – Grochowalska i p. Michał Cupiał oraz członkowie zespołu projektowego: p. Sylwia Rybak, p. Olga Zalewska, p. Joanna Gołębiewska-Kokoszka i p. Monika Słowik a także p. Piotr Sadolewski.