Ćwiczenia obronne pk. „LIWIEC-2013”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Ćwiczenia obronne pk. „LIWIEC-2013”

Drukuj
Powiat Węgrowski (galeria: 1)

Wydział Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Węgrowie, uprzejmie informuje, że w dniach 4-5 czerwca br. na terenie Powiatu Węgrowskiego odbędą się ćwiczenia obronne pk. „LIWIEC-2013”, które rozpoczną się w sali konferencyjnej Starostwa o godz. 9.00. Następnie, aplikacyjnie wykonywane będą zadania obronne i kryzysowe oraz rozwinięcie Akcji Kurierskiej na terenie gmin: Sadowne, Stoczek, Wierzbno, Łochów i miasta Węgrowa.

Drugiego dnia tj. 5.06.2013r. od godz. 8.30 do godz. 10.00 prowadzona będzie dystrybucja preparatów jodowych na terenie gmin: Liw, Grębków, Korytnica, Miedzna. O godz. 10.30 na terenie miasta Węgrowa, przewidziano przeprowadzenie głośnej próby syren i rozpoczęcie epizodu praktycznego w firmie ADDIT przy ul. Przemysłowej 20. Kontynuacją tego epizodu będzie założenie blokady przez Policję na ulicy Bohaterów Warszawy.

W ćwiczeniu wezmą udział wszystkie miasta i gminy z terenu Powiatu Węgrowskiego, Policja, powiatowe służby, inspekcje i straże oraz WKU w Mińsku Mazowieckim.

O godz. 11.50 w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, odbędzie się konferencja główna, podczas której zostaną złożone meldunki oraz nastąpi podsumowanie ćwiczeń.

 

Tekst:

Włodzimierz Cichocki

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.