Bezpieczniej i wygodniej na drogach Powiatu Węgrowskiego

Bezpieczniej i wygodniej na drogach Powiatu Węgrowskiego

Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka. (galeria: 1)

W miejscowości  Roguszyn dnia 17 lipca 2017 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2247 W Kałuszyn (granica powiatu) – Wierzbno – Roguszyn - Korytnica – Paplin”.

Na uroczystość przybyli: przedstawiciele Województwa Mazowieckiego - Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska i Członek Zarządu Elżbieta Lanc, Starosta Wegrowski Krzysztof Fedorczyk i Wicestarosta Halina Ulińska, Wicestarosta Zamojski Kazimierz Mielnicki,  Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski, Radni Rady Powiatu Węgrowskiego, Wójtowie i Radni gminni z terenu powiatu, przedstawiciele firmy Strabag na czele z dyrektorem Marcinem Zarębą i kierownikiem budowy Przemysławem Makulcem, a także sołtysi z okolicznych miejscowości.

Zebranych powitał Starosta Krzysztof Fedorczyk, dziękując wszystkim za przybycie. „Nasze starania dotyczące przebudowy tego odcinka drogi, która jest jedną z trzech najczęściej uczęszczanych w Powiecie, zostały uwieńczone sukcesem. To kolejna kluczowa inwestycja, która w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo użytkowników drogi a także spójność regionalną sieci drogowej z drogami krajowymi. Dziękuję Urzędowi Marszałkowskiemu za dofinansowanie w wysokości  12 224 534,40 zł, tj. 60 % ogólnej wartości tej inwestycji ” – mówił Starosta.

Pani Marszałek Ewa Orzełowska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że wpływ na przyznane dofinansowanie miał dobrze opracowany przez Powiat Węgrowski projekt inwestycji a wybudowana droga poprawi bezpieczeństwo podróżujących oraz ułatwi życie mieszkańcom. Rozpoczęcia inwestycji gratulowała także Pani Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Inwestycja zostanie zakończona 31 maja 2018 roku. W ramach projektu będzie wykonana nowa nawierzchnia na odcinku ponad 28-km przechodzącym przez teren gmin Korytnica i Wierzbno. Zwiększy się szerokość jezdni, powstaną też nowe skrzyżowania, pobocza, chodniki, zatoki autobusowe oraz zjazdy i przepusty pod zjazdami. Pojawią się nowe urządzenia bezpieczeństwa ruchu, m.in. bariery ochronne stalowe, oznakowania poziome i pionowe.

Przemówienie Marszałek Województwa Mazowieckiego Pani Janiny Ewy Orzełowskiej (galeria: 2)
Słowa do zebrancych skierowala także Pani Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego. (galeria: 3)
Wystąpienie Członka Zarzadu Powiatu Andrzeja Kruszewskiego (galeria: 4)
Symboliczne rozpoczęcie budowy. Od lewej: Hanna Kelleher Wójt Wierzbna, Elżbieta Lanc Członek Zarządu Woj. Mazowieckiego, Janina Ewa Orzełowska Wicemarszałek Woj. Mazowieckiego, Halina Ulinska Wicestarosta Węgrowski i Stanisław Komudziński Wójt Kortnicy (galeria: 6)