Zmarł Senator RP- Henryk Górski

Zmarł Senator RP- Henryk Górski

Senator H. Górski (galeria: 1)

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Senatora RP- Henryka Górskiego

W latach 1976–1977 był kierownikiem Spółdzielni Kółek Rolniczych w Korytnicy, a w okresie 1981–1982 – nauczycielem w Górkach Grubakach. W latach 1990–2005 był wójtem gminy Korytnica, a przez 8 lat sprawował mandat radnego tej gminy (1994–2002). W Senacie VI kadencji był zastępcą przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska oraz członkiem Komisji Obrony Narodowej. W VII kadencji pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Obrony Narodowej i był członkiem Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W VIII kadencji pracował w Komisji Obrony Narodowej oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W Senacie reprezentował okręg wyborczy nr 47, obejmujący powiaty: garwoliński, miński i węgrowski.

W naszej pamięci na zawsze pozostanie wybitnym politykiem oraz wielkim patriotą, dla którego dobro Narodu było najwyższą wartością. W swoich działaniach nigdy jednak nie zapominał o swojej " małej ojczyźnie"- Powiecie Węgrowskim, za co zawsze będziemy wdzięczni.

Rodzinie, przyjaciołom oraz wszystkim związanym z osobą śp. HenrykaGórskiego składamy najszczersze kondolencje.

Przewodnicząca Rady Powiatu

Anna Brodacka- Bartoszuk