Wycieczka młodzieży do Sejmu RP oraz spotkanie z Minister Edukacji Narodowej

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Wycieczka młodzieży do Sejmu RP oraz spotkanie z Minister Edukacji Narodowej

Drukuj
(galeria: 1)

18 grudnia 2018 roku na zaproszenie Pana Daniela Milewskiego – posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, młodzież uczęszczająca do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem  wraz z opiekunami brała udziałw wycieczce do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej oraz w spotkaniu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

W trakcie wizyty w Sejmie uczniowie zostali zapoznani m.in. z makietą budynków składających się na kompleks należący do Sejmu i Senatu PR oraz rozmieszczeniem poszczególnych  instytucji na tym terenie. Następnie uczniowie udali się do Sali Posiedzeń Sejmu, gdzie w miejscu przeznaczonym dla gości zostali zapoznani z historią oraz czasem współczesnym parlamentu. Przedstawiony został również uczniom proces legislacyjny.

Następnie młodzież spotkała się z posłem na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Danielem Milewskim, z którego inicjatywy została zorganizowana ta wizyta. Opowiadał on młodym uczestnikom o swojej „historii politycznej” i o tym jak dotarł do tego miejsca, w którym jest teraz. Wizyta w Sejmie to również zaproszenie młodzieży i ich opiekunów na obiad do restauracji sejmowej.

Ukoronowaniem wycieczki było spotkanie z Panią Anną Zalewską – Minister Edukacji Narodowej, na którym były poruszane kwestie związane z reformą edukacji.

 

Artur Kulik

Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie

(galeria: 2)
(galeria: 3)
Podziękowania za oragnizację spotkania dla posła Milewskiego złożyli dyrektor ZSP Sadowne Sławomir Ryszawa i inspektor ds. oświaty Starostwa Powiatowego w Węgrowie Artur Kulik (galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.