Węgrowski Dzień Seniora

Węgrowski Dzień Seniora

14 listopada przypadał Ogólnopolski Dzień Seniora. Z tej okazji 12 grudnia 2016 r. Węgrowska Grupa Wolontariuszy działająca przy Fundacji  By The Way przygotowała spotkanie w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Uczestniczyli w nim: Wicestarosta Halina Ulińska, Wiceburmistrz Węgrowa Leszek Redosz, Przewodniczący Rady Miejskiej Węgrowa Jacek Antoński, Radni Rady Miejskiej Węgrowa, komendant PSP Jarosław Soszyński, Dyrektor Centrum Pomocy Społecznej w Węgrowie Dariusz Koterba, Prezes Fundacji By The Way Monika Wrzosek-Tulwin  i Wiceprezes Rafał Biernat oraz  szczególni goście - węgrowscy seniorzy.

Wicestarosta Halina Ulińska złożyła seniorom w imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego życzenia, nawiązując jednocześnie do inauguracji działań Węgrowskiej Grupy Wolontariuszy, których empatia i bezinteresowność są bardzo cenne dla tych, którzy potrzebują pomocy.„Społeczeństwa nie zginą, jeżeli będą uczyły szacunku do starszych i korzystały z Ich doświadczenia i mądrości” – powiedziała Wicestarosta. Starostwo Powiatowe w Węgrowie przygotowało dla seniorów upominki w postaci książek i  drobnych gadżetów, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród przybyłych na uroczystość.

Uwieńczeniem spotkania był program artystyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie.

Wystąpienie Prezesa Zarządu Fundacji By The Way Moniki Tulwin-Wrzosek (galeria: 2)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 3)
Stoisko Powiatu Węgrowskiego (galeria: 11)