VII Uczta Pierogowa w Miedznie

VII Uczta Pierogowa w Miedznie

http://brightside.me/article/35-dishes-from-around-the-world-which-you-definitely-need-to-try-13655/#image140705 (galeria: 1)

Po raz siódmy 10 lipca 2016 roku odbył się festyn Uczta Pierogowa w Miedznie zorganizowany przez  Stowarzyszenie „Skarbiec”. Patronat honorowy objęli: Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski oraz Gimnazjum i Szkoła Podstawowa w Miedznie. Współorganizatorami było Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Urząd Gminy w Miedznie. W Festynie wzięli udział Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Mariusz Orzełowski, Wicestarosta Halina Ulińska, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski i Paweł Stelamch, Radni Rady Powiatu Węgrowskiego Mariola Chmielewska, Marek Matusik, Krzysztof Onaszkiewicz i Marek Renik, Sekretarz Urzędu Gminy Miedzna Anna Gorczyca, Skarbnik Urzędu Gminy Jolanta Ołtusek, Członkowie Stowarzyszenia "Skarbiec" na czele z prezes Panią Ewą Chomżyńską oraz mieszkańcy gminy Miedzna i goście. Atrakcjami imprezy były zawody wędkarskie, konkursy na najlepsze pierogi i utwór poetycki, turnieje sportowe, które zapowiedziała prowadząca Festyn Pani Bożena Kopania. Można było spróbować smacznych pierogów przygotowanych przez wystawców kuchni regionalnej i tradycyjnej. Komisja pod przewodnictwem Wicestarosty Haliny Ulińskiej oceniała przygotowanie i smak pierogów, przyznając następujące miejsca:
I miejsce Stowarzyszenie „Skarbiec”,
II miejsce Pani Danuta Dybowska,
III miejsce Pani Katarzyna Supeł,
IV miejsce Pani Krystyna Kalisz.

Wyróżnienia:
Pani Małgorzata Kaczmarska,
Pani Teresa Onaszkiewicz,
Pani Wiesława Gmiter,
Pan Tadeusz Stpiczyński.

Starostwo Powiatowe w Węgrowie ufundowało nagrody, które wręczyła Wicestarosta Halina Ulińska podkreślając znaczenie festynu w kultywowaniu kuchni tradycyjnej i regionalnej oraz integracji mieszkańców gminy Miedzna i Powiatu Węgrowskiego.
Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski wręczył ufundowane przez gminę nagrody w zawodach wędkarskich.

Odbył się także konkurs poetycki na utwór charakteryzujący organizowaną Ucztę Pierogową. Wicestarosta Halina Ulińska przedstawiła wyniki konkursu na który wpłynęło 19 prac. Przyznano następujące miejsca:
I miejsce Pani Monika Steć,
II miejsce Pani Anna Boruc,
II miejsce Pan Przemysław Kot,
IV miejsce Pani Beata Izdebska.

Wyróżnienia:
Jakub Barszcz,
Pani Katarzyna Niszcz-Ciborowska,
Mateusz Borkowski,
Pan Karol Karski.

Nagrody za trzy pierwsze miejsca ufundowane przez Wicemarszałek Senatu RP Marię Koc wręczył Radny Rady Powiatu Węgrowskiego Krzysztof Onaszkiewicz. Nagrody za IV miejsce i wyróżnienia ufundowało Stowarzyszenie „Skarbiec”.

Wicestarosta Halina Ulińska przedstwiła wyniki konkursu na najsmaczniejsze pierogi (galeria: 2)
I miejsce w konkursie na najsmaczniejsze pierogi zajęło Stowarzyszenie "Skarbiec" (galeria: 3)
Laureaci konkursu na najsmaczniejsze pierogi (galeria: 4)
Laureaci konkursu na najsmaczniejsze pierogi (galeria: 5)