Uroczyste otwarcie sezonu turystycznego 2018 r.

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uroczyste otwarcie sezonu turystycznego 2018 r.

Drukuj
(galeria: 1)

Dnia 23 czerwca 2018 r. w Węgrowie odbyło się uroczyste otwarcie sezonu turystycznego 2018 r. i  " Dzień Swiętojański”. Impreza została zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie. Na uroczystość przybyło wielu gości, m.in. Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Radni Rady Powiatu Węgrowskiego, Radni z Gmin Powiatu Węgrowskiego, dyrektorzy powiatowych instytucji, przedstawiciele organizacji turystycznych, mieszkańcy Powiatu Węgrowskiego oraz turyści.
Otwarcie sezonu turystycznego rozpoczęło się mszą św. w Bazylice Mniejszej w Węgrowie w intencji bezpiecznego sezonu turystycznego 2018 celebrowaną przez Ks. Dziekana Leszka Gardzińskiego. Współorganizatorem uroczystości był Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Lokalna Grupa Działania „ Bądźmy Razem”.
 Prowadząca uroczystość Wicestarosta Halina Ulińska przywitała zebranych, przedstawiła program uroczystości i poinformowała o wykonanych pracach na otwarcie sezonu turystycznego w Wyszkowie, gdzie w ubiegłym roku urządzono teren rekreacyjny. Obecna na uroczystości Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Pani Elżbieta Lanc pogratulowała zespołom ludowym pięknych występów i podkreśliła aktywność Powiatu Węgrowskiego w sferze turystyki wręczając Wicestaroście Halinie Ulińskiej list gratulacyjny od Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika.
( list znajduje się w pliku pdf pod artykułem ).
Na placu przed kościołem  pięknie zatańczył i zaśpiewał  zespół Tańca Ludowego „ Węgrowianie” pod kierownictwem Pana Sebastiana Kaniuka oraz Zespół Pieśni i Tańca „Zawierucha”  z  I Liceum  Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie pod kierownictwem Pani Kingi Veit i Pana Andrzeja Giersa wprowadzając licznie zgromadzonych  w radosny nastrój " Dnia Świętojańskiego". Po występie dziewczęta z zespołu założyły  na głowy wianki z kolorowych kwiatów i uczestnicy uroczystości barwnym, rozśpiewanym korowodem wyruszyli nad Liwiec. Ks. Proboszcz Leszek Gardziński poświęcił wodę w Liwcu.  Następnie wrzucano do wody wianki  śpiewając piosenkę „ Wiła Wianki”.
Dalszy ciąg uroczystości odbył się w Zajeździe Na Liwskich Mostach, gdzie przywitało gości wiele różnorodnych dań kuchni regionalnej, sery ufundowane przez firmę Hochland, ciasta ufundowane przez firmę ROBSON oraz Piekarnię Gromulscy. Podczas wspólnego biesiadowania nie zabrakło również muzyki i śpiewu. Pomimo sobotniej deszczowej aury, pogoda podczas występów zespołów, przemarszu nad rzekę Liwiec i rzucania wianków dopisała. Pani Marszałek Elżbieta Lanc wręczyła upominki z logo Urzędu Marszałkowskiego dla członków zespołu "Węgrowianie" i " Zawierucha" oraz kierownictwa zespołów.
Dla dzieci obecnych na uroczystości czekały miłe niespodzianki od Powiatu Węgrowskiego, a także od Lokalnej Grupy Działania „ Bądźmy Razem”.
Piknik odbył się w bardzo miłej atmosferze, jak przystało na Dzień Świętojański, czyli święto powitania lata, święto radości i miłości.

 

Na otwarcie sezonu turystycznego przygotowaliśmy teren rekreacyjny w Wyszkowie nad Liwcem, który urządzony został prze Powiat Węgrowski na otwarcie sezonu turystycznego 2017. Została zamontowana tablica informacyjna o zabytkowym kościele w Wyszkowie, zabytkach wzdłuż Liwca, obudowano śmietnik i ustawiono toaletę toy-toy, która będzie raz w tygodniu opróżniana. Teren rekreacyjny w Wyszkowie był porządkowany, wywożono śmieci w ubiegłym sezonie turystycznym przez Zakład Gospodarki Komunalnej Gminy Grębków. Wielką życzliwość okazuje także Proboszcz Parafii w Wyszkowie Ks. Wojciech Zadrożny, który udostępnia teren Parafii obok terenu rekreacyjnego, dbając także o porządek.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)
(galeria: 47)
(galeria: 48)
(galeria: 49)
(galeria: 50)
(galeria: 51)
(galeria: 52)
(galeria: 53)
Teren rekreayjny w Wyszkowie nad Liwcem - nowa tablica informacyjna o zabytkach wzdłuż Liwca (galeria: 54)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.