Uczta Pierogowa

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Uczta Pierogowa

Drukuj
(galeria: 1)

Kolejna edycja Uczty Pierogowej, która co roku przyciąga tłumy mieszkańców Powiatu Węgrowskiego, odbyła  się 8 lipca 2018 r. w Miedznej. Gospodynie przygotowały dla jej uczestników 17 tysięcy pierogów, które rozeszły się błyskawicznie.

Od dziewięciu lat festyn, którego organizatorem jest Stowarzyszenie "Skarbiec" z Miedznej a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Urząd Gminy w Miedznej, przyciąga tłumy. Stoiska z przygotowanymi przez wystawców pierogami były oblegane przez licznie przybyłych gości. Organizatorzy zadbali także o atrakcje dla odwiedzających. W programie były konkursy dla dzieci i młodzieży, konkursy rodzinne, zawody sportowe, konkursy pierogowe, występy dzieci i młodzieży. Uczestnicy bawili się przy muzyce zespołów Verva oraz Stara Kuźnia a najmłodsi korzystali z wesołego miasteczka.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Wicestarosta Halina Ulińska, Członkowie Zarządu Powiatu Andrzej  Kruszewski i Włodzimierz Miszczak, oraz Radni Rady Powiatu Marek Matusik i Krzysztof Onaszkiewicz. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także: Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski i Sekretarz Anna Gorczyca, Prezes LGD Bądźmy Razem Małgorzata Szeja, dr Mirosław Roguski, dyrektor ZDP w Węgrowie Michał Postek a także przedstawiciele LOT Wielki Gościniec Litewski.

W konkursie na najlepsze pierogi komisja pod przewodnictwem Wicestarosty Haliny Ulińskiej oceniała 10 rodzajów pierogów. Wszyscy uczestniczący w konkursie otrzymali dyplomy za udział oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie. Zwyciężczynią została Teresa Onaszkiewicz z Miedzny (pierogi z malinami). Drugie miejsce zajęły ex aequo Stowarzyszenie "Skarbiec" (pierogi z kurkami) oraz Danuta Dybowska z Żeleźnik (pierogi z jagodami, jabłkami i borówką amerykańską). Trzecie miejsce należało do gospodyń z Tchórzowej (pierogi meksykańsie). Podczas swojego wystąpienia Wicestarosta na ręce Prezes Stowarzyszenia Skarbiec z Miedznej Ewy Chomżyńskiej złożyła podziękowania za organizację kolejnej edycji wydarzenia podkreślając, że „Uczta Pierogowa” na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń kulturalnych na terenie Powiatu Węgrowskiego.

Nagrodę specjalną - "Laur Kulinarny" dla Teresy Onaszkiewicz przyznało także stowarzyszenie LGD "Bądźmy Razem".

 

Występienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.