Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Przygotowane puchary dla zwycięzkich drużyn ze szkół podstawowych (galeria: 1)

W dniach 13-14 kwietnia 2016 roku odbyły się eliminacje powiatowe Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych i gimnazjów Powiatu Węgrowskiego. Organizatorami byli: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach, Starostwo Powiatowe w Węgrowie, Urząd Miejski w Węgrowie i Komenda Powiatowa Policji w Węgrowie.

W zawodach, które odbyły się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Węgrowie, udział wzięło 9 drużyn ze szkół podstawowych (Grygrów, Gwizdały, nr 1 i nr 3 Łochów, Krypy, Ostrówek, Stoczek, Węgrów) oraz 7 drużyn z gimnazjów (Gminy Liw, Gwizdał, Kryp, Sadownego, Stoczka, Wierzbna, Węgrowa).

Uczestnicy turnieju rywalizowali w pięciu konkurencjach: test wiedzy, test skrzyżowań, MRD, RTP i Pierwsza Pomoc. Zmagania uczniow oceniała komisja sędziowska w składzie: nadkomisarz Krzysztof Gromek Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie, Jerzy Chmieliński Wojewodzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Siedlcach i Katarzyna Świętochowska Naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

W etapie dla szkół podstawowych zwyciężyli:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Gwizdałach. Uczniowie w zespole: Paulina Biernacka, Marta Marcheluk, Kamil Molski, Krystian Nowakowski.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Stoczku. Uczniowie w zespole: Patrycja Bartosiewicz, Paulina Bartosiewidcz, Dominik Halecki, Hubert Sobieski.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łochowie. Uczniowie w zespole: Jakub Gałązka, Inka Lis, Sandra Zalewska, Bartosz Ziółkowski.

W etapie dla szkół gimnazjalnych zwyciężyli:

I miejsce – Gimnazjum Gminy Liw w Węgrowie. Uczniowie w zespole: Natalia Jaśkowska, Małgorzata Rychlik, Michał Sowiński.

II miejsce – Gimnazjum w Sadownem. Uczniowie w zespole: Rafał Szczechura, Maciej Szymanik, Karol Ziółkowski.

III miejsce – Gimnazjum w Krypach. Uczniowie w zespole: Piotr Karczewski, Mateusz Strupiechowski, Kacper Orzechowski.

Do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w maju w Siedlcach zakwalifikowały się drużyny, które zajęły pierwsze miejsca.

Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska gratulowała wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, poodkreślając nieocenioną wartość zdobytej przez nich wiedzy i wręczając upominki. Uczestnicy i zwycięzcy otrzymali także nagrody od Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach, które wręczył dyrektor Jacek Kobyliński. Upominki wręczył również Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki.

Gratulujemy sukcesu zwycięzcom i ich opiekunom.

Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała za udzial w turnieju i pogratulowała zwycięzcom (galeria: 2)
Uczestnicy turnieju  - zespóły ze szkół podstawowych (galeria: 3)
Podsumowanie etapu powiatowego turnieju w kategorii gimnazjów (galeria: 4)
Wicestarosta Halina Ulińska podziękowała za udział w turnieju i pogratulowała zwycięzcom (galeria: 5)