Sukces Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Sukces Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

Powiat Węgrowski znalazł się na wysokim 4 miejscu wstępnej listy rankingowej dotyczącej dofinansowania przebudowy dróg powiatowych.

Uplasowanie się w czołówce złożonych do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wniosków w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 to niewątpliwy sukces o którym poinformowano dnia 13.11.2018r. podając wstępną listę rankingową. Złożony wniosek dotyczy dofinansowania przebudowy drogi powiatowej nr 4230W Klimowizna - Ruchna - Szaruty w miejscowości Ruchna do Szarut. Wysoka pozycja na liście rankingowej gwarantuje realizację inwestycji w 2019r.

 W 2016r. został oddany do użytku przebudowany odcinek drogowy Klimowizna-Ruchna, co wpłynęło na poprawę komunikacji w tej części powiatu, a także lepszy i najkrótszy dojazd karetek z pacjentami ze szpitala powiatowego w Węgrowie na zabiegi ratujące zdrowie i życie pacjentów wykonywane w Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach. Planowana inwestycja dotycząca przebudowy drogi Ruchna-Szaruty do drogi wojewódzkiej ułatwi właściwą komunikację na tym odcinku.

 Zwiększona zostanie płynność ruchu poprzez doprowadzenie ciągu drogowego do jednorodnych standardów technicznych oraz poprawę bezpieczeństwa komunikacyjnego na terenie powiatu węgrowskiego poprzez  budowę ciągu pieszo-rowerowego, rozbudowę oznakowania  o oznakowanie aktywne, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, odwodnienie korpusu drogowego. Jednym z głównych założeń projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, co nastąpi za sprawą budowy wspomnianego wyżej ciągu pieszo-rowerowego. Realizacja projektu sprzyjać będzie także tworzeniu na terenie powiatu węgrowskiego ulepszonych warunków zaspokojenia potrzeb społeczności lokalnych, w szczególności w obszarze administracji publicznej, ochrony zdrowia i edukacji, poprzez poprawę dostępności komunikacyjnej do instytucji publicznych i dostępu obywateli do usług świadczonych przez w większych ośrodkach miejskich.

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.