Spotkanie z dyrektorami szkół - projekt „Razem możemy wiele”

Spotkanie z dyrektorami szkół - projekt „Razem możemy wiele”

... (galeria: 1)

W wyniku pozytywnej weryfikacji wniosku Powiatu Węgrowskiego pn. „Razem możemy wiele” w ramach działania 3.5 PO KL, złożonego na konkurs „Programy kompleksowego wspomagania szkół i przedszkoli” rok szkolny 2013/2014 oraz 2014/2015 mogą stać się istotnymi dla szkół zlokalizowanych na terenie powiatu węgrowskiego w zakresie kompleksowego ich wspomagania, na rzecz poprawy jakości kształcenia.

Dostrzegając wielką szansę w kompleksowym wsparciu szkół, Starosta Węgrowski – Krzysztof Fedorczyk postanowił zaprosić dyrektorów szkół ze terenu Powiatu Węgrowskiego na spotkanie informujące o projekcie „Razem możemy wiele”, o najbliższych, planowanych, wspólnych działaniach z nim związanych.

Spotkanie odbyło się 10 kwietnia 2013 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Węgrowie. Na zaproszenie odpowiedziała większość dyrektorów szkół. Została im przybliżona idea projektu, ale też wiele istotnych szczegółów z nim związanych - ujętych i zobrazowanych za pomocą prezentacji multimedialnej – zob. do pobrania poniżej.

Projekt „Razem możemy wiele” obecnie jest na etapie negocjacji z Instytucją Pośredniczącą II stopnia – Ośrodkiem Rozwoju Edukacji, przed których rozpoczęciem opiewał na kwotę ponad 1,66 mln zł. W wyniku negocjacji będzie to kwota zapewne niższa niż wnioskowana, jednak na tyle wysoka, iż śmiało można stwierdzić, że kompleksowe wsparcie 35 szkół z terenu naszego powiatu przez okres 22 miesięcy (projekt ma się zakończyć w połowie 2015 roku) będzie rzeczywiście kompleksowe.

Tekst:

Tadeusz Krupa