Regionalna konferencja szkoleniowa trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych w Węgrowie

Konferencja_SOS_1600_1 (galeria: 1)

W siedzibie Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie w dniu 4. czerwca b.r. spotkała się ponad 120 osobowa grupa trenerów z województw: lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego na regionalnej konferencji Ogólnopolskiego Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Organizatorem programowym konferencji byli Krzysztof Felczak Regionalny Koordynator S.O.S. oraz Robert Kupisz Wojewódzki Koordynator S.O.S.

Krzysztof Fedorczyk Starosta Węgrowski rozpoczynając spotkanie nakreślił zaawansowanie programowe i organizacyjne rozwoju tej dyscypliny sportu oraz duże zaangażowanie wielu podmiotów w realizacji projektu S.O.S. w powiecie węgrowskim.

W programie konferencji uwzględniono prezentacje wykładowe oraz część praktyczną specjalistycznych metod prowadzenia i wspomagania szkolenia siatkarskiego.

Trenerzy Dominik Baran i Wojciech Skubiszewski z Rzeszowa zaprezentowali teoretycznie i praktycznie nowatorski trening cross fit zaś Tomasz Wasilkowski trener Orlen Ligi temat „Piłka siatkowa – czytanie gry w oparciu o elementy techniki i taktyki”. W kolejnej części nauczyciele uczestniczyli w treningu z udziałem dziewcząt z I i II klasy II Liceum Ogólnokształcącego Mazowieckiego S.O.S. w Węgrowie.

Na podkreślenie zasługują słowa uznania Tomasza Wasilkowskiego dla umiejętności siatkarskich zawodniczek węgrowskiego S.O.S. w tym szczególnie Ani Wądołkowskiej z II klasy LO S.O.S. oraz efektów pracy trenerów Małgorzaty Kozieł i Moniki Skórki.

Uczestnicy konferencji mieli wyjątkową okazję do spotkania ze Zbigniewem Krzyżanowskim Szefem Szkolenia Ogólnopolskiego Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i wymiany informacji istotnych dla rozwoju tej dyscypliny sportu w naszym regionie.

Tekst:

Janusz Baum