Przebudowana droga w Grębkowie

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Przebudowana droga w Grębkowie

Drukuj
(galeria: 1)

Uroczyste otwarcie przebudowanej drogi powiatowej nr 4248W Cierpięta - Grębków - Wyszków oraz 4249W Wierzbno - Grębków - Kopcie na terenie miejscowości Grębków  odbyło się dnia 30 czerwca 2018 r. W uroczystości między innymi wzięli udział: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Członkowie Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski i Włodzimierz Miszczak, radny Rady Powiatu Węgrowskiego Tadeusz Kot, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Przewodniczący Rady Gminy Ireneusz Kowalski wraz z radnymi, Prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych „MIKST” Waldemar Sitek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Michał Postek, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Rozwoju Wanda Mroczek, Z-ca Naczelnika Malwina Jałmużna – Biernat.
Wójt Gminy Grębków przywitał gości i przedstawił porządek uroczystości. Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk przedstawił zakres inwestycji i jej przebieg. Wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska wyraziła zadowolenie, że wykonywane są we współpracy samorządów zadania, które poprawiają komfort życia mieszkańców.
Podczas uroczystości dokonano poświęcenia drogi przez Księdza Parafii Grębków oraz przecięcia wstęgi. Mieszkańcy cieszą się z ładnie wykonanej jezdni i chodników, co polepszyło komunikację i wygląd miejscowości.

W ramach przebudowy wykonano następujące zadania:
• wykonano nawierzchnię warstwy wyrównawczej z betonu asfaltowego AC16 w ilości 593,175 t,
• wykonano nawierzchnię warstwy wiążącej AC16W o grubości 6 cm,
• wykonano nawierzchnię warstwy ścieralnej AC11S o grubości 4 cm,
• wykonano konstrukcję poszerzeń jezdni do 6,00 m w postaci podbudowy z mieszanki kruszywa niezwiązanego i warstwy mrozoochronnej,
• wykonano przebudowę i budowę chodników z betonowej kostki brukowej na podsypce cementowo-piaskowej i podbudowie z kruszywa niezwiązanego na całej długości odcinka,
• wykonano zjazdy do posesji z betonowej kostki brukowej,
• wyprofilowano obustronne pobocza z uzupełnieniem kruszywem łamanym,
• wykonano oznakowania pionowego i poziomego na całej długości przebudowy,
• przebudowano przepust pod koroną drogi,
• odtworzono rowy przydrożne wraz z montażem przepustów pod zjazdami,
• usunięto drzewa i krzaki.
Roboty budowlane prowadzone były w trzech etapach, tj. przebudowa chodników i zjazdów, wykonanie warstw wyrównawczej i wiążącej, wykonanie warstwy ścieralnej w okresie od czerwca 2017 roku do maja 2018 roku.

Całkowity koszt inwestycji: 2 555 866,59 zł, z czego:

* środki z budżetu Powiatu Węgrowskiego - 1 775 873,66 zł

* środków z budżetu Gminy Grębków - 779 992,93 zł

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.