Powiatowy konkurs plastyczny "W trosce o nasze bezpieczeństwo"

Powiatowy konkurs plastyczny "W trosce o nasze bezpieczeństwo"

I miejsce - Zuzanna Grenda - Szkoła Podstawowa w Grygrowie (klasy 1-3) (galeria: 1)

21 kwietnia 2016 r. w Starostwie Powiatowym w Węgrowie, odbyło się uroczyste wręczanie nagród laureatom i ich opiekunom eliminacji powiatowych XVIII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży. W bieżącym roku konkurs prowadzony był pod hasłem „ W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Wzięła w nim udział największa jak do tej pory, liczba uczestników z poszczególnych kategorii. Inicjatorem Konkursu był Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, natomiast organizatorem na szczeblu Powiatu Wydział Zarządzania Kryzysowego przy współpracy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Celem Konkursu jest kształtowanie prawidłowych zachowań oraz właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży w domu, na ulicy, w szkole, na wycieczce, podczas nauki, zabawy itp. Przez tego typu działalność można zwrócić uwagę na ważne zjawiska i sytuacje, które zdarzają się w codziennym życiu oraz nauczyć prawidłowego postępowania już od najmłodszych lat. Nagrody rzeczowe i dyplomy zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie a zostały wręczone przez Wicestarostę Powiatu Węgrowskiego Halinę Ulińską, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Jarosława Soszyńskiego oraz Naczelnika Wydziału Zarządzania Kryzysowego Włodzimierza Cichockiego. Po pięć najlepszych prac w każdej z czterech grup, wybranych przez Jury Konkursu - zostało wysłanych na eliminacje wojewódzkie. Laureatom życzymy sukcesów w dalszych etapach Konkursu, natomiast opiekunom serdecznie dziękujemy za trud włożonyw przygotowanie dzieci i dużą liczbę prac konkursowych.

Wyniki Konkursu przedstawiają się następująco:

I grupa – uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych

I miejsce - Zuzanna Grenda - Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grygrowie

II miejsce – Julia Zaboklicka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korytnicy

III miejsce – Malwina Gram – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie

Wyróżnienie -  Sebastian Skibniewski – Szkoła Podstawowa w Stoczku

Wyróżnienie – Jakub Zalewski – Szkoła Podstawowa w Pniewniku

II grupa – uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych

I miejsce – Aneta Zalewska – Szkoła Podstawowa w Pniewniku

II miejsce – Weronika Pogorzelska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrowie

III miejsce – Łukasz Dziubiela – Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Miedznie

Wyróżnienie – Weronika Wąsowska – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Węgrowie

Wyróżnienie – Izabela Dobosz – Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Grygrowie

III grupa – uczniowie gimnazjów

I miejsce – Dominika Miszczuk – Publiczne Gimnazjum w Łochowie

II miejsce – Maciej Dziubiela – Gimnazjum im. bł. Jana Pawła II w Miedznie

III miejsce – Milena Komuda – Publiczne Gimnazjum w Łochowie

Wyróżnienie – Paulina Wojtkowska - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miedznie

Wyróżnienie – Ewelina Kądziela – Publiczne Gimnazjum w Stoczku

Wyróżnienie – Patrycja Dzieciątko - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Miedznie

IV grupa – uczniowie i wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, świetlic terapeutycznych (do 18 r.ż.)

I miejsce – Marta Krynicka – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgrowie

II miejsce – Julia Zaboklicka – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Korytnicy (klasy 1-3) (galeria: 2)
III miejsce – Malwina Gram – Szkoła Podstawowa w Miedznie (klasy 1-3) (galeria: 3)
Wyróżnienie – Jakub Zalewski – Szkoła Podstawowa w Pniewniku (klasy 1-3) (galeria: 4)