Powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego

Powiatowe obchody Dnia Pracownika Socjalnego

W dniu 24 listopada 2017 r. obchodzony był Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego. Spotkanie było okazją do nagrodzenia specjalistów z ośrodków pomocy społecznej. Pracownicy socjalni na co dzień wspierają rodziny w trudnej sytuacji życiowej, ich zawód wymaga zdolności rozumienia drugiego człowieka, budzenia zaufania oraz wielkiej wrażliwości i życzliwości. Obchody święta w powiecie węgrowskim licznie zgromadziły pracowników oraz przedstawicieli wszystkich instytucji związanych z niesieniem wsparcia oraz pomocy rodzinom w ciężkiej sytuacji. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta, Ks. Prałat Leszek Gardziński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej Jarosław Soszyński, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Węgrowie Jerzy Bolesta, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Izabela Ratyńska, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Wieczorek, Prezes Lokalnej Grupy Działania „Bądźmy Razem” Ryszard Gajewski, Burmistrz Miasta Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Zastępca Burmistrza Węgrowa Leszek Redosz, Burmistrza Łochowa Robert Gołaszewski, Zastępca Burmistrza Łochowa Małgorzata Łotarska, Wójt Gminy Liw Bogusław Szymański, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, Wójt Gminy Stoczek Mieczysław Wójcik wraz z Zastępcą Sylwią Tryc, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński oraz przewodniczący rad gminnych.