Porozumienie o współpracy

Porozumienie o współpracy

Podpisanie porozumienia. Od lewej: Starosta Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska i dyrektor WUP w Warszawie filia w Siedlcach Piotr Karaś (galeria: 1)

W dniach 7-8 grudnia 2017 r. w Pałacu Ossolińskich w Sterdyni odbyła się konferencja „MAZOWIECKI RYNEK PRACY – Wiedzieć więcej-Działać Lepiej II” zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Pracy w Warszawie oraz filę w Siedlcach. Spotkanie stanowiło okazję do poznania najnowszych badań oraz analiz regionalnego rynku pracy realizowanych przez Mazowieckie Obserwatorium Rynku Pracy. Część merytoryczna poprzedzona była prezentacją potencjału ziemi węgrowskiej dnia 7.12.2017 r., którą przedstawiła Wicestarosta Halina Ulińska. Odbyło się też uroczyste zawarcie porozumienia o współpracy pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Warszawie a Powiatem Węgrowskim. Dokument został podpisany ze strony Powiatu Węgrowskiego przez Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka i Wicestarostę Halinę Ulińską a ze strony Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie dyrektora WUP w Warszawie filia w Siedlcach Piotra Karasia. Współpraca będzie obejmowała: a. realizację przedsięwzięć w obszarze rynku pracy o charakterze regionalnym, m.in.: forów edukacyjnych, targów i giełd pracy b. wspieranie działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego c. promowanie i upowszechnianie dobrych praktyk służących rozwojowi rynku pracy d. promowanie oraz rozwój kształcenia ustawicznego i zawodowego w odniesieniu do potrzeb rynku pracy e. promowanie rozwoju przedsiębiorczości i konkurencyjności oraz pobudzanie aktywności gospodarczej f. promowanie ekonomii społecznej oraz społecznej odpowiedzialności biznesu, g. partnerstwa lokalnego h. innych działań, wynikających z bieżących potrzeb rynku pracy. W realizacji zadań będzie uczestniczył także Powiatowy Urząd Pracy w Węgrowie, który  na konferencji reprezentowały dyrektor Anna Wieczorek i Wicedyrektor Ewa Nojszewska. Na konferencję przybyli przedstawiciele Urzędów Pracy z Mazowsza, z-ca dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie Aleksander Kornatowski, Członek Zarządu Powiatu Węgrowskiego Andrzej Kruszewski. Konferencję prowadził Paweł Trojanowski Kierownik Zespołu ds. Regionalnej Polityki Rynku Pracy i EFS z WUP w Warszawie filia w Siedlcach. Podczas konferencji przedstawione zostały przez prelegentów następujące tematy: I. SYNERGIA – NAUKA – BIZNES – SAMORZĄD. 1. Teoretyczne uwarunkowania praktycznej synergetycznej współpracy 2. Oczekiwania a zadania – pokolenie Z na rynku pracy, II. MAZOWIECKI RYNEK PRACY – AKUALNOŚCI I PROGNOZY 1. Zmiany na rynku pracy – obecne wyzwania i prognozy, 2. Ożywienie gospodarcze a zapotrzebowanie na kwalifikacje i kompetencje zawodowe na mazowieckim rynku pracy.

Wystąpienie Dyrektora WUP w Warszawie filia w Siedlcach Pana Piotra Karasia (galeria: 2)
Wystapienie Pana Pawła Trojanowskiego Kierownika Zespołu ds. Regionalnej Polityki Rynku Pracy i EFS z WUP w Warszawie filia w Siedlcach (galeria: 3)
Wystąpienie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka (galeria: 4)
Wicestarosta Halina Ulińska przedstawiła prezentację ukazującą potencjał Powiatu Węgrowskiego (galeria: 5)