Pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sadownem (galeria: 1)

Dnia 28 maja 2016 r.  w Sadownem odbyły się uroczystości związane z odsłonięciem Pomnika Karynała Stefana Wyszyńskiego. Inicjatorem budowy pomnika w 35 rocznicę śmierci Kardynała był Ks. Kanonik Stanisław Wojciechowski. Uroczystość rozpoczęła msza św. w Kościele św. Jana Chrzciciela w Sadownem, koncelebrowana przez Ordynariusza Diecezji Drohiczyńskiej Ks. Biskupa Tadeusza Pikusa. Odsłonięcia pomnika dokonali: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, podsekretarz stanu w ministerstwie środowiska Andrzej Konieczny, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wójt Gminy Sadowne Waldemar Cyran, proboszcz parafii Zuzela ks. Jerzy Krysztopa, dziekan łochowski ks. Ryszard Zalewski i proboszcz sadowieńskiej parafii Stanisław Wojciechowski . W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego wiązankę kwiatów pod pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego złożyła Wicestarosta Halina Ulińska. Piękna część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem zakończyła uroczystość.

Pomnik Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Sadownem poświęcił Ks. Buskup Tadeusz Pikus. (galeria: 2)
Delegacje przed złożeniem kwiatów pod pomnikiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego (galeria: 3)
Wicestarosta Halina Ulińska przecina wstęgę podczas uroczystości odsłonięcia pomnika Kardynała Stefana Wyszyńskiego (galeria: 4)
W imieniu Samorządu Powiatu Węgrowskiego kwiaty złożyła Wicestarosta Halina Ulińska. Obok delegacja Urzędu Gminy Sadowne. (galeria: 5)