Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół

Dnia 9 grudnia 2016 r. odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych za rok 2015/2016. Uroczystość  zorganizowana przez Zarząd Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie odbyła się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Grębkowie. Wzięli w niej udział: Wicestarosta Halina Ulińska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta, Członek Zarządu Powiatu Włodzimierz Miszczak, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grębkowie Grażyna Sawicka, asystent Sportowy Jan Tempczyk, Przewodniczący Zarządu Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie Michał Rybak, Członkowie Zarządu PSZS, dyrektor ZSP im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie Janusz Baum, dyrektor Gimnazjum w Sadownem Małgorzata Zyśk, dyrektor Gimnazjum Gminy Liw Krzysztof Litka, dyrektor Szkoły Podstawowej  w Grygrowie Andrzej Salach, dyrektor Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Stoczku Tadeusz Danaj, nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy.

Przy ocenie współzawodnictwa szkół z terenu Powiatu Węgrowskiego poddane zostały wyniki uzyskane w indywidualnych i zespołowych grach sportowych dziewcząt i chłopców w kilkunastu dyscyplinach sportowych, m.in. biegi przełajowe, lekkoatletyka, pływanie, tenis stołowy, piłka: siatkowa, ręczna, nożna, koszykowa. Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii szkoły  podstawowe (do 100 uczniów):

1. Grygrów

2. Kopcie

3. Julin

4. Trzebucza

5. Gwizdały

6. Kołodziąż

W kategorii szkoły podstawowe (powyżej 100 uczniów):

1. Węgrów

2. Nr 3 Łochów

3. Miedzna

4. Stoczek

5. Nr 1 Łochów

6. Grębków

W kategorii gimnazja:

1. Łochów

2. Liw

3. Węgrów

4. Stoczek

5. Sadowne

6. Kamionna

W kategorii szkoły ponadgimnazjalne:

1. I LO Węgrów

2. ZSP Węgrów

3. NLO Stoczek

4. ZSP Sadowne

5. ZSP Łochów

6. ZSP Ostrówek

Najlepsze szkoły (od 1 do 6 miejsca) otrzymały puchary od władz powiatowych SZS w Węgrowie, które wręczali Wicestarosta Halina Ulińska, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego – Lidia Siuchta oraz Członek Zarządu Powiatu Włodzimierz Miszczak. Do szkół, które zajęły miejsca od 1 do 3 powędrowały także dyplomy oraz nagrody książkowe wręczone przez Wicestarostę. Upominkami oraz dyplomami podpisanymi przez Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka oraz Wicestarostę Halinę Ulińską uhonorowano również asystenta sportowego Jana Tempczyka, Przewodniczącego Zarządu Powiatowego SZS w Węgrowie Michała Rybaka a także nauczycieli: Marcina Tempczyka, Roberta Kupisza, Pawła Wróbla, Monikę Skórkę i Rafała Krzyżanowskiego.

Wicestarosta pogratulowała uczniom i ich opiekunom osiągniętych wyników a przedstawicielom Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego udanej organizacji zawodów na szczeblu powiatowym sezonu 2015/2016.

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grębkowie uświetnili uroczystość przygotowanymi pięknymi występami tanecznymi i wokalnymi. Wszyscy mogli podziwiać także występ dziewcząt z Zespołu "AVOCADO".

Wystąpienie Asystenta Sportowego Pana Jana Tempczyka (galeria: 2)
Wystąpinie Wójta Gminy Grębków Bogdana Dolińskiego (galeria: 3)
Wystąpienie Dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grębkowie Grażyny Sawickiej (galeria: 4)
Wystąpienie Wicestarosty Haliny Ulińskiej (galeria: 5)