Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w 2018r.

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w 2018r.

Drukuj
(galeria: 1)

7 grudnia 2018 r. w Zajeździe w Miedznie odbyło się podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół Powiatu Węgrowskiego za rok szkolny 2017/2018. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy i nauczyciele wychowania fizycznego wyróżnionych, nagrodzonych szkół, władze powiatowe Szkolnego Związku Sportowego w Węgrowie na czele z prezesem p. Michałem Rybakiem i Wiceprezesem p. Janem Tempczykiem, samorządowcy: p. Ewa Besztak – Starosta Węgrowski, p. Krzysztof Onaszkiewicz - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Węgrowskiego, p. Tadeusz Okulus – Wójt Gminy Miedzna, pracownicy Starostwa Powiatowego w Węgrowie.

Gościnne progi gospodarza obiektu, ks. J. Górskiego sprawiły, że w miłej i serdecznej atmosferze dokonano podsumowania niebywale owocnego życia sportowego szkół za miniony rok szkolny.

Przed oficjalnym rozpoczęciem imprezy odbyła się część artystyczna, którą przygotowała młodzież z Miedzny pod kierownictwem nauczycielki p. Bożeny Kopani. Podczas swojego wystąpienia Starosta Ewa Besztak podziękowała władzom SZS za zorganizowanie i przeprowadzenie tak wielu zawodów, i wielkie w nich zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego. Głos zabrał również p. Jan Tempczyk, który podsumował rok szkolny 2017/2018, przedstawiając wyniki współzawodnictwa sportowego szkół szczebla powiatowego oraz regionalnego.

Struktury Szkolnego Związku Sportowego, kierowane przez p. Jana Tempczyka, przeprowadziły w minionym roku szkolnym łącznie ok. 80 zawodów, organizowanych w czterech kategoriach: dwie dotyczą szkół podstawowych (do 100 uczniów i powyżej 100 uczniów), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Zajęte przez szkoły lokaty w zawodach sportowych (od szczebla gminnego po krajowy) są odpowiednio punktowane, co w efekcie daje ranking sportowy szkół.

W poszczególnych kategoriach, pierwszych sześć miejsc przedstawia się następująco:

szkoły  podstawowe (do 100 uczniów) startowało 15 szkół:

1. Ruchna,

2. Kopcie,

3. Orzełek,

4. Grabiny,

5. Trzebucza,

6. Pniewnik,

szkoły podstawowe (powyżej 100 uczniów), startowało 11 szkół:

1. Nr 3 Łochów,

2. Nr 2 Węgrów,

3. Miedzna,

4. Ostrówek,

5. Stoczek,

6. Nr 1 Łochów;

klasy VII SP oraz II i III klasy Gimnazjów startowało 21 szkół:

1. Nr 2 Łochów,

2. SP Stoczek,

3. SP Nr 1 Węgrów,

4. SP Ostrówek,

5. GM Sadowne,

6. SP Nr 2 Węgrów;

szkoły ponadgimnazjalne startowało 6 szkół:

1. ZSP Węgrów

2. I LO Węgrów,

3. NLO Stoczek,

4. ZSP Łochów,

5. ZSP Sadowne,

6. ZSP Ostrówek.

Wyróżniającym się szkołom wręczono pamiątkowe puchary, albumy, dyplomy. Szczególne podziękowania Starosta Węgrowski złożyła Janowi Tempczykowi, wybitnie zaangażowanemu w sprawy realizacji kalendarza rozgrywek sportowych szkół, który otrzymał również pamiątkowe gadżety. Starosta poinformowała, iż p. Jan Tempczyk zgłoszony przez Powiat Węgrowski do ogólnopolskiej  nagrody „PASJONAT SPORTOWEJ POLSKI” przyznawanej przez Klub Sportowa Polska w ramach Programu „Sportowa Polska”, we wrześniu bieżącego roku odebrał podczas Gali zorganizowanej w Centrum Olimpijskim w Warszawie to cenne wyróżnienie.

Działalność SZS w istotny sposób wspierają również sponsorzy, o których także pamiętano, składając gorące podziękowania.

Realizacja bogatego kalendarza współzawodnictwa sportowego szkół nie byłaby możliwa gdyby nie coroczne wsparcie finansowe Samorządu Powiatu Węgrowskiego. W tym roku wyniosło około 22 tys. zł.

 

Wydział Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Węgrowie

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.