Podpisanie umowy na dotację dla Bazyliki Mniejszej w Węgrowie

Podpisanie umowy na dotację dla Bazyliki Mniejszej w Węgrowie

Przedstawiciele Zarządu Powiatu Węgrowskiego i Parafii Bazyliki Mniejszej w Węgrowie po podpisaniu umowy (galeria: 1)

6 maja 2016 r. została podpisana umowa pomiędzy Powiatem Węgrowskim reprezentowanym przez Starostę Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka i Wicestarostę Halinę Ulińską a Parafią Rzymskokatolicką pw. Wniebowzięcia NMP w Węgrowie reprezntowaną przez Ks. Proboszcza Leszka Gardzińskiego i Ks. Daniela Jankowskiego w sprawie udzielenia w 2016 r. pomocy finansowej węgrowskiej Bazylice w formie dotacji ze środków budżetu Powiatu Węgrowskiego w kwocie 100.000 tys. zł. Prace konserwatorskie w ramach dotacji obejmą wykonanie izolacji poziomej i remont  muru wokół kościoła wraz z bramami i dzwonnicami na terenie Bazyliki Mniejszej w Węgrowie. Zarząd Powiatu Węgrowskiego w dniu 27 kwietnia 2016 r. dostrzegając potrzeby Parafii dotyczące remontu podjął pozytywną uchwałę w tej sprawie.

Podpisanie umowy (galeria: 2)
Podpisanie umowy (galeria: 3)