Planowanie kariery zawodowej

Planowanie kariery zawodowej

Wicestarosta Halina Ulińska podczas swojego wystąpienia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie. (galeria: 1)

Wzorem ubiegłego roku Wicestarosta Halina Ulińska i Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Anna Wieczorek spotkały się z uczniami kończącymi naukę  w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu węgrowskiego. Spotkania odbyły się 19 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Łochowie i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sadownem. Celem spotkania była prezentacja możliwości planowania pracy zawodowej, szczególnie na terenie  lokalnego rynku pracy. Zmieniające się wymagania rynku pracy zwiększają zapotrzebowanie na poradnictwo zawodowe. Absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, w tym średnich, mają możliwość kontynuowania nauki i zdobywania kwalifikacji zawodowych. Dyrektor PUP Anna Wieczorek przedstawiała ofertę Powiatowego Urzędu Pracy dotyczącą staży dla absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, bonów zatrudnieniowych i zasiedleniowych oraz możliwości ubiegania się o dofinansowanie w przypadku otwierania własnej działalności gospodarczej. Wicestarosta Halina Ulińska odniosła się do kwestii planowania kariery zawodowej absolwentów przekazując im wiedzę dotyczącą nabycia umiejętności świadomego i trafnego wyboru zawodu oraz podnoszenia kwalifikacji i zdobywania wyższego wykształcenia. Podkreśliła, że Powiatowy Urząd Pracy jest instytucją,  do której zawsze mogą się zgłaszać kiedy będą poszukiwali pracy. Złożyła także życzenia pomyślnie zdanego egzaminu maturalnego, egzaminów zawodowych, dostania się na wymarzone studia wyższe oraz wszelkiej pomyślności w dorosłym życiu. Uczniowie klas kończących naukę w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Węgrowie spotkali się z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy. Zapoznali się wówczas z ofertą PUP w Węgrowie.

Spotkanie dotyczące planowania kariery zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kichanowskiego w Węgrowie (galeria: 2)