Piękny koncert " Mazowsza"

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Piękny koncert " Mazowsza"

Drukuj
(galeria: 1)

W dniu 24 czerwca 2018 r. o godz. 19:00 na Rynku Mariackim w Węgrowie wystąpił Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca im. Tadeusza Sygietyńskiego „ Mazowsze” . Koncert pn. Kalejdoskop Barw Polski został zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Węgrowie i Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.
Już od piątku 22.06 obsługa techniczna zespołu przygotowywała występ zespołu, rozstawiono namiot – garderobę oraz specjalną scenę, na której tańczył zespół.
Wicestarosta Halina Ulińska przywitała Zespół, mieszkańców Powiatu Węgrowskiego i gości zapowiadając występ:
"Rok 2018 jest wyjątkowym rokiem, gdyż jubileusz 70-lecia zespołu "Mazowsze" splata się ze 100-leciem Odzyskania przez Polskę Niepodległości i 20-leciem istnienia samorządu województwa.
Pisarz, popularyzator kultury muzycznej - Jerzy Waldorff nazwał Zespół "Mazowsze" perłą w koronie Rzeczypospolitej. Ta perła bije blaskiem na cały świat tworząc rozpoznawalną markę.
Zespół „ Mazowsze” powstał 8 listopada 1948 r. w Karolinie, jego założycielami byli Tadeusz Sygietyński – kompozytor i aranżer oraz jego żona Mira Zimińska – Sygietyńska – przedwojenna gwiazda filmowa i artystka kabaretowa. „ Kalejdoskop Barw Polski” to sztandarowy koncert „ Mazowsza”, na który składają się najpiękniejsze tańce i przyśpiewki ludowe z różnych stron Polski. Podczas jednego koncertu artyści prezentują folklor blisko dwudziestu regionów naszego kraju, a „ Mazowsze” ma w swoim repertuarze aż 42 regiony i wciąż pracuje nad nowymi, jeszcze nie odkrytymi. Barwa, ruch i energia, to podstawa koncertu, który cieszy zarówno oko jak i ucho widza. W programie zobaczymy m.in. oberka opoczyńskiego, tańce wilanowskie, kaszubskie, sieradzkie, zjawiskowe układy z Zielonej Góry, Jurgowa, czy Szamotuł, mazowszańskie przeboje jak Kukułeczka czy Furman oraz energetyczny, barwny finał. Występują soliści, chór, balet i orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca  „ Mazowsze” pod dyrekcją Pana Jacka Bonieckiego". Obecny dyrektor i dyrygent zespołu – Jacek Boniecki jest związany z zespołem "Mazowsze" od 2012 r. Od 10 lat zespół ma swoje miejsce w Otrębusach – współczesny, nowoczesny budynek z salą widowiskową, nazwany Matecznikiem. Każdy występ jest perfekcyjnie przygotowany.  Najpierw musi powstać projekt stroju na papierze, na koncert zabiera się ok. 1000 kostiumów i 20 ton bagażu. Koncert "Mazowsze" przyciągnął na Węgrowski Rynek bardzo liczną publiczność. Na czas koncertu wypogodziło się i zaświeciło słońce, więc można było bez przeszkód podziwiać występ zespołu. Zjawiskowy zespół "Mazowsze" swoim występem porwał tłumy węgrowskiej publiczności. Na zakończenie Wicestarosta Halina Ulińska wyraziła uznanie dla Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „ Mazowsze” –  wyjątkowy talent i  perfekcję artystów, a w podziękowaniu za przepiękny koncert został wniesiony przez pracowników Starostwa Powiatowego w Węgrowie Panów Jarosława Skibińskiego i Jakuba Powierzę kosz kwiatów od Powiatu Węgrowskiego.  Upominki dla prowadzących Zespół otrzymali:
- Pan Jacek Boniecki – dyrektor i dyrygent
- Pan Mirosław Ziomek – kierownik chóru
- Pani Wioletta Milczuk – kierownik baletu
- Pan Krzysztof Kurlej – kierownik impresariatu
- Pan Tomasz Milczuk – kierownik techniczny.

Wicestarosta podziękowała obecnej na koncercie Wicemarszałek Urzędu Marszałkowskiego Janinie Ewie Orzełowskiej za sfinansowanie przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego koncertu, sfinansowanie wypożyczenia sceny odpowiadającej wymaganiom technicznym zespołu i namiotu garderoby, wręczając bukiet kwiatów.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
Wicestarosta Halina Ulińska zapowiada koncert (galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)
(galeria: 33)
(galeria: 34)
(galeria: 35)
(galeria: 36)
(galeria: 37)
(galeria: 38)
(galeria: 39)
(galeria: 40)
(galeria: 41)
(galeria: 42)
(galeria: 43)
(galeria: 44)
(galeria: 45)
(galeria: 46)
(galeria: 47)
(galeria: 48)
(galeria: 49)
(galeria: 50)
(galeria: 51)
(galeria: 52)
(galeria: 53)
(galeria: 54)
(galeria: 55)
(galeria: 56)
(galeria: 57)
(galeria: 58)
(galeria: 59)
(galeria: 60)
(galeria: 61)
(galeria: 62)
(galeria: 63)
(galeria: 64)
(galeria: 65)
(galeria: 66)
(galeria: 67)
(galeria: 68)
(galeria: 69)
(galeria: 70)
(galeria: 71)
(galeria: 72)
(galeria: 73)
(galeria: 74)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.