Nocne Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Nocne Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty

Drukuj
Uczestnicy zawodów z organizatorami (galeria: 1)

W dniach 28-29 lipca 2018 na Zalewie w Węgrowie odbyły się Nocne Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Powiatu Węgrowskiego. Zawody rozegrano w 3 sektorach i 1 turze. Pogoda podczas zawodów była wyśmienita co wraz z otaczającą przyrodą niemalże pozwalało zapomnieć o zawodniczej rywalizacji. Po zbiórce i losowaniu miejsc w sobotę o godzinie 17 zawodnicy udali się na swoje stanowiska w celu przygotowania. Od 18 rozpoczęto rywalizację, która potrwała do godziny 9 rano kolejnego dnia. Ryby nie próżnowały i sprawdzały refleks wędkarzy przez całą noc. Łowiono głównie leszcze, karpie oraz liny. Największą wyłowioną rybą zawodów okazał się karp ważący 10,175 kg. Na zakończenie zawodów komisja sędziowska zważyła zawartość siatek po czym wszystkie ryby w dobrej kondycji wróciły do wody. Podczas zawodów złowiono prawie 90 kg ryb co w przeliczeniu na 1 startującego zawodnika wynosiło średnio 3 kg złowionych ryb. Ukoronowaniem zawodów była dekoracja zwycięzców, której dokonali Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Halina Ulińska, Wiceprezes Okręgu Siedleckiego PZW Jerzy Szcześniak i  Prezes Koła nr 26 Węgrów Alfred Brzezik.

Od prawej: Wicestarosta Halina Ulińska, Prezes Koła nr 26 Węgrów Alfred Brzezik i Wiceprezes Okręgu Siedleckiego PZW Jerzy Szcześniak (galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.