Mistrzyni ortografii wśród nas

Mistrzyni ortografii wśród nas

LO w Węgrowie (galeria: 1)

Kochać Ojczyznę to miłować język. Miłować język, to nie kalać go błędami''. Pod takim hasłem 5 kwietnia w Gimnazjum nr 2 im. Obrońców Westerplatte odbył się wojewódzki etap XIV edycji konkursu ortograficznego ,,Wyszkowskie Dyktando''.

O tytuł Mistrza Ortografii walczyli także uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Węgrowie: Urszula Trojanowska z 2h2, Emilia Pietrzak z 2p oraz Konrad Gromek z 2mg. Powiat węgrowski reprezentowały również uczennice z LO im. M. Sadzewiczowej w Łochowie - Dominika Tuszyńska i LO im. W. Orkana w Sadownem – Monika Posiewka.

W tym roku teksty dyktand przygotowali: dr Beata Nowakowska oraz dr Andrzej Lesiakowski z Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.

Biorąc udział w konkursie, uczniowie mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności i uzdolnienia w zakresie ortografii oraz interpunkcji oraz udowodnić, że nieobca im jest idea szlachetnego współzawodnictwa.

W wyniku ortograficznej rywalizacji I miejsce i tytuł Mistrza Ortografii zdobyła uczennica naszej szkoły Emilia Pietrzak (opiekun: pani Magdalena Olszewska).

II miejsce zajęła Klaudia Mickiewicz – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K Norwida w Wyszkowie (opiekun: pani Klaudyna Matejko – Kulasińska ). Na trzecim miejscu znalazła się Alicja Krawczyńska z Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku (opiekun: pani Jolanta Rutkowska).
Uroczyste wręczenie nagród ufundowanych przez Starostę Powiatu Wyszkowskiego i Burmistrza Wyszkowa odbędzie się 17czerwca 2014r. w trakcie Wyszkowskiego Dnia Nauki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w potyczkach z językiem ojczystym!

Tekst:

Magdalena Olszewska