LO im. A. Mickiewicza ma już 95 lat!

LO im. A. Mickiewicza ma już 95 lat!

IMG_1706 (galeria: 1)

21 listopada br., LO im. A. Mickiewicza w Węgrowie obchodziło jubileusz 95- lecia swojego istnienia.

Uroczystości zainaugurowała Msza św. w Bazylice Mniejszej, celebrowana przez ks. biskupa Antoniego Dydycza, po której cała brać uczniowska wraz z kadrą pedagogiczną przemaszerowała do Węgrowskiego Ośrodka Kultury gdzie kontynuowano obchody. Sala widowiskowa WOK zgromadziła liczne grono przyjaciół Szkoły, przedstawicieli parlamentu , lokalnych władz samorządowych, placówek oświatowych, byłych i obecnych pedagogów, uczniów oraz absolwentów.

Na ręce dyrektor Szkoły- Małgorzaty Janiuk życzenia złożyli m. in. senator RP- Henryk Górski, dyrektor siedleckiej Delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty- Joanna Kaniuk oraz Starosta Węgrowski- Krzysztof Fedorczyk. Przy okazji jubileuszu, podsumowano projekt realizowany przez młodzież węgrowskiego liceum pn. „ Siedmioro wspaniałych. Udział profesorów liceum i gimnazjum w Węgrowie w ważnych wydarzeniach historycznych na terenie Powiatu Węgrowskiego.” Uczniowie klas drugich LO w Węgrowie przygotowali siedem prezentacji o wyjątkowych pedagogach: Aleksym Chmielewskim, ks. Kazimierzu Czarkowskim, Stanisławie Wangracie, Jadwidze i Bolesławie Mizerskich, Jadwidze Szluchowej, Halinie Zawadzkiej i Alojzym Żaganie. Młodzież zaangażowana w przygotowanie laudacji, w ramach podziękowania otrzymała z rąk Ewy Besztak- Wicestarosty Węgrowskiego publikacje „ Powiat Węgrowski- Kraina znad Liwca”.

Na zakończenie uroczystości, młodzież wystawiła fragment „ Lalki” Bolesława Prusa, po czym wszyscy zgromadzeni mieli możliwość obejrzenia okolicznościowej wystawy w budynku Liceum przy ul. Mickiewicza 4.

IMG_1697 (galeria: 2)
IMG_1676 (galeria: 3)