Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Otrębusach

Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego w Otrębusach

W dniach 15-16 grudnia 2016r. w Otrębusach odbył się Konwent Powiatów Województwa Mazowieckiego. W obradach udział wziął Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera wraz z przedstawicielami Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego: Dyrektorem Wydziału Skarbu Państwa i Nieruchomości Katarzyną Łuba, Dyrektorem Wydziału Spraw Cudzoziemców Izabelą Szewczyk i Zastępcą Wydziału Infrastruktury Sylwestrem Janyszko. Prelegenci w swoich wystąpieniach kolejno omawiali problematykę dotyczącą: wypłacania odszkodowań dla właścicieli nieruchomości zajętych pod inwestycje drogowe w ramach postępowań regulacyjnych; nowelizacji ustawy o Karcie Polaka; procedury wydawania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla gminnych inwestycji drogowych. Działania związane z finansowaniem Powiatowych Urzędów Pracy na rok 2017 przedstawił Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy Tomasz Sieradz. Na spotkaniu obecna była również Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz Członek Zarządu Agencji Rozwoju Mazowsza Artur Andrysiak.

Od lewej: Wojewoda Mazowiecki Zdzisław Sipiera, Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego Krzysztof Fedorczyk i Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś. (galeria: 2)
Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc i Przewodniczący Konwentu Powiatów Województwa Mazowieckiego Krzysztof Fedorczyk. (galeria: 4)