Jubileusz Fabryki Mebli „FILIPEK”

Jubileusz Fabryki Mebli „FILIPEK”

Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski odczytał i wręczył Akt Nadania tytułu. (galeria: 1)

Dnia 7 maja 2016 r. Fabryka Mebli „FILIPEK” z Węgrowa świętowała 25-lecie istnienia zakładu.

Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: Wicemarszałek Senatu RP Pani Maria Koc, Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk, Wicestarosta Halina Ulińska, Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski, Burmistrz Węgrowa Krzysztof Wyszogrodzki, Wiceburmistrz Leszek Redosz, Wójt Gminy Miedzna Janusz Rutkowski, zaproszeni goście i liczne grono pracowników. Uroczystości rozpoczął właściciel i założyciel zakładu Pan Krzysztof Filipek, który po przywitaniu gości przedstawił historię powstania i działalności firmy.

Obchody 25-lecia stały się okazją do uroczystego wręczenia tytułu „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego” Panu Krzysztofowi Filipek, nadanego w dniu 13 kwietnia 2016 roku przez Radę Powiatu Węgrowskiego. Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski odczytał Uchwałę Rady  Nr XV/145/2016  i wręczył akt nadania. Wicestarosta Halina Ulińska wręczyła  pierścień z herbem Powiatu Węgrowskiego będący widocznym znakiem otrzymanego tytułu. Starosta Krzysztof Fedorczyk odczytał uzasadnienie nadania tytułu:

Pan Krzysztof Filipek założył w 1990 roku firmę pod nazwą: „Usługi stolarskie dla potrzeb ludności”. W ciągu 25 lat działalności firma, nosząca obecnie nazwę Fabryka Mebli „Filipek” znacznie się rozwinęła, zwiększając zatrudnienie do ponad 190 osób, zmieniając lokalizację i dokonując ciągłej rozbudowy fabryki.

Korzyści płynące z obecności Fabryki Mebli „Filipek” na lokalnym rynku to:

- Miejsca pracy dla mieszkańców Powiatu Węgrowskiego

- Możliwości zdobycia stażu w fabryce dla kształcącej się młodzieży oraz osób poszukujących pracy

- Uzyskiwanie wysokich kwalifikacji przez pracowników dzięki wdrożeniu nowoczesnych technologii w fabrykach

- Dzięki rosnącemu obrotowi  firmy są większe wpływy z podatków

- Promowanie Powiatu poza granicami Polski (poprzez zdobywanie nowych rynków zbytu w państwach takich jak: Szwajcaria, Francja, Dania, Chorwacja, Hiszpania i Czechy)

- Kooperacja z dostawcami usług oraz odbiorcami towarów pośrednio wpływają na zatrudnienie w regionie w takich miejscach pracy jak: hotele, stacje benzynowe, kooperanci

- Firma sponsoruje i wspiera rocznie wiele inicjatyw na rynku lokalnym

Krzysztof Filipek działa także aktywne na rzecz Powiatu Węgrowskiego w lokalnym samorządzie. Był Radnym Powiatu Węgrowskiego III kadencji w latach 2006-2010, członkiem Powiatowej Rady Zatrudnienia w latach 2013-2015, jest członkiem Powiatowej Rady Rynku Pracy na lata 2015—2019.

Dokonania Pana Krzysztofa Filipka są niewątpliwie godne wyróżnienia i uhonorowania, dlatego Rada Powiatu Węgrowskiego doceniając zasługi Pana Krzysztofa Filipka dla rozwoju Powiatu Węgrowskiego, w dniu 13 kwietnia 2016 roku nadała mu tytuł honorowy „Zasłużony dla Powiatu Węgrowskiego”.

Po odczytaniu laudacji Starosta Węgrowski Krzysztof Fedorczyk  pogratulował Właścicielom tak ogromnego sukcesu a na ręce Pani Elżbiety Filipek wręczył kosz pięknych kwiatów.

Część oficjalną uroczystości uświetnił piękny wokalny występ Pani Anny Filipek.

Wicemarszałek Senatu RP Pani Maria Koc pogratulowała jubileuszu właścicielom firmy Państwu Krzysztofowi i Elżbiecie Filipek. (galeria: 2)
Starosta Krzysztof Fedorczyk odczytał uzasadnienie nadania tytułu. (galeria: 3)
Starosta Krzysztof Fedorczyk odczytał laudację. (galeria: 4)
Starosta Krzysztof Fedorczyk odczytał uzasadnienie nadania tytułu (galeria: 5)