IV Wojewódzkie Zawody OSP

IV Wojewódzkie Zawody OSP

IMG_2661 (galeria: 1)

15 czerwca 2014 r. nad Zalewem w Węgrowie odbyły się czwarte już Mazowieckie Zawody Ochotniczych Straży Pożarnych w Ratownictwie Wodnym i Przeciwpowodziowym, w których wzięło udział 13 zespołów z terenu całego województwa.

Celem zawodów była przede wszystkim prezentacja potencjału ratownictwa wodnego i przeciwpowodziowego Ochotniczych Straży Pożarnych na Mazowszu, sprawdzenie poprzez współzawodnictwo umiejętności ratowników oraz integracja środowiska strażackiego z innymi służbami ratownictwa wodnego.

Organizatorami zawodów byli: Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej, Komenda Powiatowa PSP w Węgrowie, Powiat Węgrowski, Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP oraz Miasto Węgrów.

Na miejsce przybyli znakomici goście m. in. radna sejmiku Województwa Mazowieckiego- Elżbieta Lanc, doradca Komendanta Głównego st.bryg. Ireneusz Królik, prezes Zarządu OW ZOSP RP- Stefan Todorski, a także przedstawiciele głównych organizatorów imprezy w tym m. in. Starosta Węgrowski- Krzysztof Fedorczyk oraz Burmistrz Węgrowa- Jarosław Grenda.

Drużyny OSP rywalizowały ze sobą w trzech konkurencjach:

1. Budowa wału przeciwpowodziowego

2. Rzuty ratownicze kołem i rzutką

3. Manewrowanie łodzią wiosłową

Podczas wszystkich konkurencji uczestnicy wykazali się niesamowitą sprawnością fizyczną, jednak w klasyfikacji generalnej, najlepiej przygotowaną drużyną, okazała się załoga OSP Węgrów II.

Wyniki klasyfikacji generalnej zawodów:

1. miejsce Węgrów II...................................... z wynikiem ............................35 pkt.

2. miejsce Kuligów I........................................z wynikiem ............................32 pkt.

3. miejsce Borkowo Kościelne I......................z wynikiem .............................29 pkt.

4. miejsce Płońsk I........................................ .z wynikiem .............................24 pkt.

5. miejsce Borkowo Kościelne II ................... z wynikiem ............................17 pkt.

6. miejsce Sokołów Cukrownia .................... z wynikiem .............................17 pkt.

7. miejsce Brzuza ………............................... z wynikiem .............................16 pkt.

8. miejsce Węgrów I ...................................…z wynikiem .............................13 pkt.

9. miejsce Płońsk II ....................................... z wynikiem ............................10 pkt.

10. miejsce Ostrołęka I ............................……z wynikiem ..............................9 pkt.

11. miejsce Kupientyn................................. …z wynikiem ..............................8 pkt.

12. miejsce Ostrołęka II................................... z wynikiem ..............................4 pkt.

13. miejsce Kuligów II .................................... z wynikiem ..............................2 pkt.

Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali bon na 3. 000 zł, zdobywcy drugiego hełmy o wartości 2.000 zł, a trzeciego latarkę o wartości 1.000 zł.

IMG_2644 (galeria: 2)
IMG_2657 (galeria: 3)