Domy dla Dzieci oddane do użytku

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Domy dla Dzieci oddane do użytku

Drukuj
Przecięcia wstęgi doknali: Ks. Bp. Antonii Pacyfik Dydycz, Wicemarszałek Woj. Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Halina Ulińska, dyrektor Agata Kuczyńska i wychowankowie. (galeria: 1)

W dniu 1 lipca 2018 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku nowych kampusów Domów dla Dzieci w miejscowości Kaliska, gmina Łochów. Na zaproszenie Starosty Węgrowskiego Krzysztofa Fedorczyka i dyrektor Domów dla Dzieci Agaty Kuczyńskiej, która oficjalnie rozpoczęła uroczystość, do Kalisk przybyli przedstawiciele samorządu Powiatu Węgrowskiego  i zaproszeni goście. Zebranych przywitała Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska. Historię budowy Domów dla Dzieci o nazwie IGNAŚ i HELENKA przedstawiła Pani Marzena Marchela. Wicestarosta Halina Ulińska przybliżyła zebranym realizację przez Powiat Węgrowski ustawy z dnia 9.06.2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, mającej na celu budowę dwóch domów dla dzieci, w których zamieszka po 14 dzieci. Dzięki sprzedaży Pałacu Paderewskich w Julinie - Kaliskach Urzędowi Marszałkowskiemu możliwe było wybudowanie domów, zagospodarowanie ich i urządzenie terenu. Dzieci zamieszkają w pokojach  z łazienkami. W każdym z domów znajduje się nowocześnie wyposażona kuchnia, jadalnia i salon. Domy są bardzo ładnie urządzone. Wicestarosta podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, która trwała od maja 2017 r.  do kwietnia 2018 r. Całkowity koszt budowy i wyposażenia wyniósł ponad 3 mln. 100 tys. zł. Pani Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego wyraziła słowa uznania, że Powiat Węgrowski zatroszczył się o komfortowe warunki życia dzieci w wybudowanych domach, wykorzystując pieniądze ze sprzedaży Pałacu Paderewskich, w którym do tej pory mieścił się Dom Dziecka „Julin”.  Słowa uznania do Samorządu Powiatu Węgrowskiego w związku z otwieraną inwestycją skierowali także Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski i kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik.

W uroczystym przecięciu wstęgi udział wzięli: Ks. Biskup Antonii Pacyfik Dydycz, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, dyrektor Domów dla Dzieci Agata Kuczyńska  i wychowankowie .

Domy dla Dzieci zostały wybudowane według projektu mgr inż. Katarzyny Woźnickiej. Nowocześnie i komfortowo urządzone kampusy stanowią alternatywę dla tradycyjnych domów dziecka. Są sposobem na to, by dzieci mogły zobaczyć, na czym polega życie w rodzinie. Nowi mieszkańcy wspólnie z wychowawcą rozdzielą obowiązki, będą dbać o wspólne dobro i nawiązywać bliskie relacje.

Gości przywitała Wicestarosta Halina Ulińska (galeria: 2)
(galeria: 3)
Słowa do zebranych skierowała Członek Zarządu Wojewóztwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc. Obok dyrektor Domów dla Dzieci Agata Kuczyńska. (galeria: 4)
Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski (galeria: 5)
Kieroownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Marek Renik (galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
Ks. Bp. Antonii Dydycz i Proboszcz Parafii Gwizdały Rafał Kapała (galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.