Dni Węgrowa 2018

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Dni Węgrowa 2018

Drukuj
(galeria: 1)

Jak co roku, na pamiątkę wyzwolenia miasta przez żołnierzy AK 8.08.1944 r. w ramach akcji „ Burza”, odbyły się uroczystości Dni Węgrowa. W sobotę, 4 sierpnia, dzień upłynął pod znakiem pikniku. Na Rynku Mariackim organizatorzy przygotowali piknik z Wojskiem Polskim, pokazy taneczne, występy i koncerty. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie odbyła się promocja książki zatytułowanej „Węgrów Historia Obecności” autorstwa Violetty Nowakowskiej. W niedzielę, 5 sierpnia, aby uczcić 69. rocznicę ocalenia Węgrowa i 28. rocznicę powstania Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koła Obwodu „Smoła” w Węgrowie,  pod pomnikiem Armii Krajowej odbyły się uroczystości patriotyczne, poprzedzone mszą św. w Bazylice. Po okolicznościowych przemówieniach i odczytaniu apelu pamięci zgromadzone delegacje złożyły kwiaty. Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali Wicestarosta Halina Ulińska, Przewodniczący Rady Powiatu Zygmunt Orłowski i Członek Zarządu Powiatu Andrzej Kruszewski. Obchody uświetniły swą obecnością Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim i Miejska Orkiestra Dęta. Kolejnym punktem uroczystości była uroczysta Sesja Rady Miejskiej Węgrowa w Węgrowskim Ośrodku Kultury. Po jej zakończeniu odbył się koncert chóru Belcanto.

 

(galeria: 2)
(galeria: 3)
Występ Neli Zawadzkiej (galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
Msza pod przewodnictwem ks. Proboszcza Leszka Gardzińskiego celebrowana przez ks. dr Dariusza Giersa przedstawiciela Stolicy Apostolskiej (galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
Występ chóru Belcanto (galeria: 31)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.