Dekanalne Obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Węgrowie

Dekanalne Obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Węgrowie

Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta złożyły wiązankę pod krzyżem upamiętniającym miejsce pierwszego kościoła pw. św. Barbary w Węgrowie (mieszczącym się u zbiegu ulic J. Piłsudskiego i Stadionowej). (galeria: 1)

Dnia 25 czerwca 2016 r. w Węgrowie odbyły się Dekanalne Obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. W uroczystościach udział wzięli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, przedstawiciele Powiatu Węgrowskiego na czele z Wicestarostą Haliną Ulińską i Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Lidią Siuchtą, Burmistrz Węgrowa Krzysztof  Wyszogrodzki, księża z węgrowskich parafii,  harcerze Komendy Hufca ZHP Doliny Liwca im. hm. Edmunda Zarzyckiego,  Stowarzyszenie Niezłomni, uczniowie I klasy Liceum Ogólnokształcącego służb mundurowych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie a także liczne grono mieszkańców.

Uroczystości rozpoczęły się spotkaniem wiernych pod krzyżem upamiętniającym miejsce pierwszego kościoła pw. św. Barbary w Węgrowie (mieszczącym się u zbiegu ulic J. Piłsudskiego i Stadionowej). Zebranych powitał Ks. Prałat Leszek Gardziński Dziekan Węgrowski. Po wspólnej modlitwie Wicestarosta Halina Ulińska i Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Lidia Siuchta złożyły pod krzyżem wiązankę, po czym wszyscy zebrani udali się „marszem wdzięczności za wiarę” ulicami miasta do Bazyliki Mniejszej. Uczestnikom przemarszu towarzyszyła  Węgrowska Orkiestra Dęta. Pod murami świątyni Kamil Gołębiewski, uczeń klasy II LO Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Kochanowskiego w Węgrowie oczytał cztery fragmenty Kazań sejmowych księdza Piotra Skargi. Następnie w Bazylice odbyła się uroczysta msza święta, której przewodniczył Ks. Biskup dr Antoni Pacyfik Dydycz. Uroczystości zakończył autorski program Haliny Łabonarskiej przy akompaniamencie Maji Rumockiej „Polsko ojczyzno moja”, który odbył się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie.

W uroczystościach udział wzięła Węgrowska Orkiestra Dęta (galeria: 2)
Dekanalne Obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Węgrowie (galeria: 3)
Ks. proboszcz Leszek Gardziński rozpoczął uroczystości. (galeria: 4)
Uczestnicy obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski w Węgrowie (galeria: 5)