100-lecie OSP Grygrów

powiatwegrowski.pl - Strona główna

100-lecie OSP Grygrów

Drukuj
(galeria: 1)

 Jednostka OSP Grygrów z siedzibą w Hucie Gruszczyno (gm. Stoczek) obchodziła jubileusz 100 –lecia istnienia. Z tej okazji 5 grudnia b.r. druhowie i zaproszeni goście spotkali się na corocznym „opłatku”, którym zakończyli cykl wydarzeń z okazji jubileuszu jednostki, pokrywającego się ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości. Na uroczystość przybyli: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Radny Województwa Mazowieckiego Maciej Górski, Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Radny Rady Powiatu Paweł Stelmach, prezes Polsko-Ukraińskiej Fundacji imienia Ignacego Jana Paderewskiego Adam Bala, księża z okolicznych parafii i przede wszystkim druhny i druhowie OSP Grygrów wraz z mieszkańcami miejscowości. Delegacje złożyły wiązanki pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego a także wbiły okolicznościowe gwoździe w drewniane pamiątkowe tablo. Uroczystość uświetnił występ zespołu Sadowianki.

OSP Grygrów powstała w 1918 r. Obecnie jednostka liczy 21 kobiet i 21 mężczyzn – czynnych strażaków oraz czterech strażaków honorowych.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.