Akcja „Niepodległa do Hymnu”

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Akcja „Niepodległa do Hymnu”

Drukuj
(galeria: 1)

Szanowni Państwo,

Biuro NIEPODLEGŁA zaprasza do wspólnego śpiewania Mazurka Dąbrowskiego 11 listopada w samo południe, w ramach corocznej akcji "Niepodległa do Hymnu". Swój udział w akcji można zgłaszać za pośrednictwem formularza na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/.

Uczcijmy wspólnie kolejną, 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości! Wszyscy razem, bez względu na to, gdzie będziemy – 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy Mazurka Dąbrowskiego.

Do udziału w akcji szczególnie zachęcamy samorządowych organizatorów uroczystości związanych z obchodami Narodowego Święta Niepodległości, samorządowe instytucje kultury i szkoły. Zapraszamy do zgłaszania i promocji wspólnego śpiewania Hymnu w Państwa miejscowościach za pośrednictwem formularza na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/. Zgłoszone wydarzenia będą widoczne na mapie akcji "Niepodległa do Hymnu".

Wszystkich, którzy zamierzają wziąć udział we wspólnym śpiewaniu hymnu, zachęcamy do umieszczenia zdjęć i filmików w mediach społecznościowych z hasztagiem #niepodlegladohymnu.

Zapraszamy również do skorzystania z plakatu zapraszającego do wspólnego śpiewania hymnu. W tym roku udostępniamy Państwu również wersję z miejscem na wpisanie lokalizacji. Plakat można opublikować na stronie internetowej i/lub w social mediach albo wydrukować na dowolnym nośniku. Plakat można pobrać ze strony:

Format B1 w .pdf

Format A1 w .pdf

 

 

 

Akcję „Niepodległa do Hymnu” Biuro „Niepodległa” zainicjowało w 2018 roku, w stulecie odzyskanie niepodległości. Wówczas wzięło w niej udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Od tamtej pory co roku pokazujemy, że jesteśmy jedną biało-czerwoną rodziną i świętujemy razem jedno z najpiękniejszych polskich świąt. Więcej informacji na stronie https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/niepodlegla-do-hymnu-zaspiewajmy-razem-mazurka-dabrowskiego-11-listopada-2023/.

Zachęcamy również do skorzystania z następujących materiałów:

SŁOWA HYMNU PAŃSTWOWEGO
NUTY HYMNU ROZPISANE NA GŁOS
NUTY HYMNU ROZPISANE NA FORTEPIAN
NUTY HYMNU WERSJA UPROSZCZONA

Nagranie Hymnu Państwowego – wyk.: Chór Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Chór Żeński Filharmonii Narodowej, Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, Bolesław Szulia – dyrygent, przygotowanie chóru: Andrzej Banasiewicz (4 zwrotki, nagranie w opracowaniu Kazimierza Sikorskiego – harmonizacja i Jana Adama Maklakiewicza – instrumentacja), Polskie Radio S.A., 2002

Serdecznie zapraszamy do wspólnego śpiewania Hymnu.

Biuro "Niepodległa"

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.