Absolutorium dla Zarządu Powiatu Węgrowskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

Absolutorium dla Zarządu Powiatu Węgrowskiego

Drukuj
(galeria: 1)

W dniu 13 czerwca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Wegrowie odbyła się III sesja Rady Powiatu Węgrowskiego. Było to jedno z najważniejszych posiedzeń w roku, ponieważ na nim decydowano o udzieleniu wotum zaufania dla Zarządu Powiatu oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu za rok 2023.

Na sesji przedstawiono Raport o stanie Powiatu Węgrowskiego za 2023 roku, kóry został poddany debacie. Wysłuchano także opinii RIO w Warszawie Zespół w Siedlcach  oraz przyjęto roczne sprawozdanie finansowe wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu. Najważniejszym punktem sesji było udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Węgrowskiego. 

Zarząd Powiatu Węgrowskiego w składzie: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wicestarosta Marek Renik oraz Członkowie: Tadeusz Kot, Artur Lis i Krzysztof Onaszkiwicz złożył serdeczne podziękowania wszystkim podmiotom i instytucjom za owocną współpracę w 2023 roku.

............................

Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków nadzoru rady powiatu nad działalnością zarządu. Po zakończeniu roku budżetowego, rada powiatu ocenia pracę organu wykonawczego na podstawie przedstawionego sprawozdania rachunkowego. Udzielenie absolutorium oznacza stwierdzenie prawidłowości działania finansowego organu wykonawczego, w tym przypadku Zarządu Powiatu

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.