90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Suchej

90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Suchej

Dnia 18 sierpnia 2018 r. odbyły się uroczyste obchody jubileuszu 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Starej Suchej. Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w Kościele pw. M.P. Królowej Korony Polskiej w Kopciach, której przewodniczył Ks. Proboszcz Andrzej Popławski. Następnie zebrani przemaszerowali na plac strażnicy OSP w Starej Suchej. Z okazji jubileuszu przybyli m.in. Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Wicestarosta Węgrowski Halina Ulińska, Wójt Gminy Grębków Bogdan Doliński, Przewodniczący Rady Gminy Grębków Ireneusz Kowalski, Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Węgrowie Jarosław Soszyński, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Węgrowie Ryszard Gajewski oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Węgrowie Ireneusz Królik, Prezes OSP w Starej Suchej dh Dominik Niewiatowski oraz Naczelnik OSP w Starej Suchej Tadeusz Młodzianowski.
Zasłużonym strażakom OSP w Starej Suchej wręczono medale i odznaczenia. Historię jednostki przedstawił Prezes OSP w Starej Suchej Dominik Niewiatowski . Podczas swojego wystąpienia Wicestarosta Halina Ulińska pogratulowała wszystkim strażakom ochotnikom doniosłego jubileuszu a także podziękowała za wzorową służbę, odwagę i zaangażowanie w udzielanie pomocy potrzebującym.

W uroczystości udział wzięły poczty sztandarowe: OSP Stara Sucha, OSP Grębków, OSP Gałki, OSP Leśnogóra, OSP Polków Sagały i OSP Żarnówka.
Ochotnicza Straż Pożarna zrzesza ochotników z obu wsi: Stara Sucha i Nowa Sucha, tj. 20 druhów – ochotników strażaków.

Foto: Archiwum KRP