9. edycja Turnieju Smaków Wielkiego Gościńca Litewskiego

powiatwegrowski.pl - Strona główna

9. edycja Turnieju Smaków Wielkiego Gościńca Litewskiego

Drukuj
(galeria: 1)

26 czerwca na terenie Skansenu w Suchej odbyła się 9. edycja Turnieju Smaków Wielkiego Gościńca Litewskiego “O kielich Wojciecha Wielądko”.

 

Wydarzenie zgromadziło liczną grupę wystawców, prezentujących na swoich stoiskach potrawy i produkty z regionu Wielkiego Gościńca. Podczas Turnieju odbywały się różnego rodzaju konkursy i kiermasze. Nie zabrakło pasjonatów tradycyjnych wytworów kuchni regionalnej a także miłośników i wytwórców rękodzieła. Smakołyki na stoiskach przygotowały także Koła Gospodyń Wiejskich.

W części artystycznej wystąpili członkowie Jarnickiego Stowarzyszenia Seniorów. Na scenie mogliśmy podziwiać także występ Zespół Pieśni i Tańca “Sokołowianie”, który dla uczestników poprowadził również warsztaty taneczne. Gwiazdą wydarzenia był folkowy zespół Śpievka.

 

KONKURSY

Tradycyjnie, podczas wydarzenia odbyło się rozstrzygnięcie konkursów kulinarnych: na Najlepszą potrawę na szlaku WGL i Gościniec z podróży, czyli najlepszy regionalny podarunek kulinarny z podróży szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego – organizowanych przez LOT WGL, a także: Ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” organizowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego pod patronatem Ministra Rolnictwa.

 

W IX Turnieju Smaków udział wzięli przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, w tym m.in.: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk, Senator RP Maria Koc, Poseł Maciej Górski, Starosta Węgrowski Ewa Besztak.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)
(galeria: 29)
(galeria: 30)
(galeria: 31)
(galeria: 32)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.