powiatwegrowski.pl - Strona główna

80. rocznica Sowieckiej Agresji na Polskę

Drukuj
(galeria: 1)

17 września b.r. pod Komendą Powiatową Policji w Węgrowie Miasto Węgrów zorganizowało uroczystość z okazji 80. rocznicy Sowieckiej Agresji na Polskę. W wydarzeniu udział wzięli: Wicestarosta Węgrowski Marek Renik, Burmistrz Węgrowa Paweł Marchela, Zastępca Burmistrza Halina Ulińska, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska wraz z Radnymi, Zastępca Komendanta Policji w Węgrowie kom. Monika Parys-Gąsiorowska, Kombatanci, członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemii Węgrowskiej, samorządowcy, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Węgrowie Małgorzata Janiuk z przedstawicielami kadry i młodzieżą, dyrektorzy węgrowskich szkół podstawowych: Teresa Święcicka i Krzysztof Litka z delegacjami uczniów a także mieszkańcy Węgrowa.

Uroczystość rozpoczął Burmistrz Miasta Paweł Marchela, który w swoim wystąpieniu przybliżył tragiczne wydarzenia z 17 września 1939 r. Słowa do zebranych skierował także Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Marek Renik, podkreślając okoliczności Sowieckiej napaści na Polskę i konsekwencje wrześniowej agresji ze strony naszych wschodnich sąsiadów.

Po złożeniu pod tablicą kwiatów i zapaleniu zniczy, uczestnicy wysłuchali części artystycznej w wykonaniu uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie.

(galeria: 2)
(galeria: 3)
(galeria: 4)
(galeria: 5)
(galeria: 6)
(galeria: 7)
(galeria: 8)
(galeria: 9)
(galeria: 10)
(galeria: 11)
(galeria: 12)
(galeria: 13)
(galeria: 14)
(galeria: 15)
(galeria: 16)
(galeria: 17)
(galeria: 18)
(galeria: 19)
(galeria: 20)
(galeria: 21)
(galeria: 22)
(galeria: 23)
(galeria: 24)
(galeria: 25)
(galeria: 26)
(galeria: 27)
(galeria: 28)

 

Używamy plików cookies, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.