79. rocznica Zbrodni Katyńskiej

79. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Przedstawiciele Samorządu Powiatu Węgrowskiego: Starosta Węgrowski Ewa Besztak i Wicestarosta Marek Renik upamiętnili ofiary zbrodni Katyńskiej składając wiązankę pod tablicą poświęconą pomordowanym w Katyniu funkcjonariuszom Policji Państwowej  w powiecie węgrowskim.

Znicze i kwiaty złożyli również: Kierownik Delegatury MUW w Siedlcach Anna Kaszuba, Komendant Powiatowy Policji w Węgrowie insp. Andrzej Styrczula, w imieniu Wicemarszałek Senatu RP Marii Koc, dyrektor biura Michał Piotrowski oraz Radny Rady Miejskiej Jacek Giers.

Mija 79 lat od rozpoczęcia przez NKWD likwidacji obozów dla polskich oficerów w Kozielsku, Starobielsku i Ostaszkowie. W ciągu sześciu tygodni rozstrzelano 14 587 jeńców. Zamordowano również ok. 7 300 Polaków przetrzymywanych w więzieniach na obszarze przedwojennych wschodnich województw Rzeczypospolitej. Polscy oficerowie, policjanci, przedstawiciele różnych zawodów zaufania publicznego zostali zamordowani strzałem w tył głowy, tylko dlatego, że byli Polakami.