75. rocznica Bitwy pod Jerzyskami

75. rocznica Bitwy pod Jerzyskami

W Jerzyskach gm. Łochów dnia 18 sierpnia b.r. odbyły się uroczystości poświęcone 75. Rocznicy bitwy pod Jerzyskami oraz Święta Wojska Polskiego.

Obchody rozpoczęła polowa Msza Św. w intencji poległych sprawowana przez Ks. Płk. Bogdana Radziszewskiego - Wikariusza Generalnego Biskupa Polowego Wojska Polskiego.
Na uroczystość przybyli m.in.: przedstawiciele środowisk kombatanckich, w tym Prezes Mirosław Widlicki, Minister Marek Zagórski, Dyr. Gabinetu Politycznego Ministra Obrony Narodowej Łukasz Kudlicki, Wicekurator MKO Dorota Skrzypek, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz Radni Sejmiku: Maciej Górski i Katarzyna Lubiak, Starosta Powiatu Wołomińskiego Adam Lubiak i Wicestarosta Robert Szydlik, Przewodniczący Rady Miejskiej Łochowa Sławomir Ryszawa wraz z Radnymi, Nadleśniczy Jerzy Derlicki, Komendant PSP Jarosław Soszyński a także inni zaproszeni goście i mieszkańcy gminy Łochów.

Podczas uroczystości Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Wicestarosta Powiatu Węgrowskiego Marek Renik i Członkowie Zarządu Powiatu: Tadeusz Kot i Artur Lis.

Listy z okazji uroczystych obchodów przekazali: Premier Mateusz Morawiecki, Wicemarszałek Senatu Maria Koc, Minister Mariusz Błaszczak oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Po zakończeniu obchodów uczestnicyspotkali się na polanie „Pod Dębami”, gdzie mogli skosztować tradycyjnie przygotowanej grochówki.

Foto: FB/Robert Gołaszewski