60 lat Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej

60 lat Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej

Wystąpienie Prezes TMZW Agnieszki Zarzyckiej (galeria: 1)

W dniu 29 listopada 2018 r. Starosta Powiatu Węgrowskiego Ewa Besztak wzięła udział w obchodach jubileuszu 60-lecia powstania Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej. Na uroczystość, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Węgrowie przybyło wielu gości: Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Burmistrz Miasta Węgrowa Paweł Marchela, Przewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Zofia Paczóska, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Węgrowa Beata Gashi, Dyrektor Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie Roman Postek, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Małgorzata Rospara, pierwszy Prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej Wiesław Ratajski, radni miejscy, dyrektorzy placówek prowadzonych przez Powiat Węgrowski, a także mieszkańcy Węgrowa, sympatycy i przyjaciele Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej. Obchody jubileuszu rozpoczęły się pięknym koncertem pt. „ Niezapomniane piosenki” w wykonaniu Mai Rumockiej – fortepian oraz Aleksandry Kosiorek – wokal. Drugą część spotkania otworzyła Prezes TWZM Agnieszka Zarzycka, która poprosiła zebranych o uczczenie minutą ciszy pamięci poprzednich Prezesów Jadwigi Giers oraz Tadeusza Wangrata; następnie podczas krótkiej sesji popularno-naukowej członkowie Towarzystwa Ziemi Węgrowskiej: Michał Gochna, Małgorzata Konopińska oraz Agnieszka Zarzycka wygłosili referaty okolicznościowe dotyczące 60-letniej działalności Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej, prezesów Towarzystwa, działalności wydawniczej TMZW, renowacji zabytkowych nagrobków. Na zakończenie zebrani goście pogratulowali doniosłego jubileuszu 60 –lecia powstania Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej. Starosta Ewa Besztak wyraziła uznanie dla członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Węgrowskiej za wieloletnią społeczną działalność TMZW, za upowszechnianie kultury, rozbudzanie patriotyzmu, za współdziałania w rozwoju krajoznawstwa, turystyki oraz pielęgnowania tradycji w Węgrowie i okolicach.

Wokal - Aleksandra Kosiorek, fortepian - Maja Rumocka (galeria: 5)
Wygłoszenie referatu - Michał Gochna (galeria: 7)
Wygłoszenie referatu - Małgorzata Konopińska (galeria: 10)
Wystąpienie Wicemarszałek Senatu Marii Koc (galeria: 11)