50-lecie Gminy Łochów

50-lecie Gminy Łochów

15 września b.r. odbyły się uroczyste obchody 50. lecia Gminy Łochów.

Jubileusz rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Łochowie, podczas której J.E. Ks. Biskup Antonii Pacyfik Dydycz poświęcił nadany gminie nowy sztandar.

Druga część obchodów odbyła się w auli Szkoły Podstawowej nr 3 w Łochowie, podczas nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta. Zgromadzonych powitał Burmistrz Łochowa Robert Gołaszewski.

Z okazji jubileuszu Miasto Łochów przyznało poszczególnym osobom i instytucjom „Medale za wkład i zaangażowanie w rozwój miasta Łochów”. Pamiątkowy medal otrzymało także  Starostwo Powiatowe w Węgrowie.

W wydarzeniu udział wzięli m.in: J.E. Ks. Biskup Antonii Pacyfik , Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego Elżbieta Lanc, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Maciej Górski, Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych Bogusław Piątek, Prezes LGD "Bądźmy Razem" Małgorzata Szeja i inni zaproszeni goście.

Samorząd Powiatu Węgrowskiego reprezentowali: Starosta Węgrowski Ewa Besztak, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Węgrowskiego Brygida Górniaczyk, Członek Zarządu Powiatu Artur Lis i Radni Rady Powiatu: Paweł Gelbrecht i Krzysztof Fedorczyk.