262 tysiące maseczek ochronnych dla powiatu węgrowskiego

262 tysiące maseczek ochronnych dla powiatu węgrowskiego

W związku z dużą liczbą zachorowań na COVID-19 na terenie województwa mazowieckiego w dniu 17 marca powiat węgrowski otrzymał partię 262 tys. szt. maseczek ochronnych.

Maseczki zostały przywiezione z Agencji Rezerw Strategicznych do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgrowie. Po sporządzeniu przez Wydział Zarządzania Kryzysowego rozdzielnika wydawania dla poszczególnych jednostek samorządu, w dniu 18 marca strażacy z KP PSP wydali maseczki dla miast i gmin.

Maseczki zostały rozdzielone proporcjonalnie w stosunku do liczby ludności w danej gminie. Kolejnym etapem dystrybucji zajmą się wójtowie i burmistrzowie, których zadaniem będzie przekazanie ich ludności na administrowanym terenie. Mamy nadzieję, że przekazany środek ochrony spełni swoją rolę i wpłynie na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa wśród ludności na terenie powiatu.

Naczelnik WZK
Włodzimierz Cichocki